Android DNS değiştirme, DNS adresleri ve ip değiştirme

Android DNS değiştirme nasıl yapılır? Herhangi bir ihtiyaçtan dolayı akıllı telefonunuzda dns değiştirmek, ip değiştirmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız yazıyı mutlaka okuyun.

Android DNS Değiştirme, DNS Adresleri ve ip Değiştirme

Paylaş

Android DNS değiştirme, DNS adresleri ve ip değiştirme nasıl yapılır? Android DNS değiştirme, günümüz akıllı telefon kullanıcılarının sıkça başvurduğu bir yöntem olarak biliniyor. Öncelikli nedenine gelecek olursak girişi yasaklanmış ya da yavaş açılan sitelere daha kolay girebilmek.

Örneğin bir siteye giriş internet sağlayıcınız tarafından engellenmiş ise ya da bulunduğunuz bölge nedeniyle ilgili siteye erişim sorunu yaşıyorsanız android DNS adresleri kullanılarak bu sorun aşılabilir.

Android DNS Değiştirme

Android DNS değiştirme programsız ya da harici program desteğiyle gerçekleştirilebiliyor. Tabii ki akıllı telefon kullanıcılarının önceliği program kullanarak Android DNS değiştirme işlemini gerçekleştirmek olacaktır.

Ancak rootsuz çoğu telefon modelinde mobil veri kullanımı esnasında buna izin verilmediğinden zorunlu olarak program kullanmaya ihtiyaç duyulabiliyor. Bu nedenle DNS değiştirme programı konusunu da ele almış bulunmaktayız.

Android Programsız DNS Değiştirme Nasıl Yapılır

Önceliğimizin “Android programsız DNS değiştirme” olduğunu yukarıda söylemiştik. Kablosuz ağa bağlandıktan sonra gerçekleştirmeniz gereken işlemler sırasıyla şöyle. Öncelikle telefonunuzun ayarlar ara yüzünü açmalısınız. Oradan kablosuz ağ bağlantısı ayarlarına girin.

Şu esnada bağlı olduğunuz ağ üzerine gelerek basılı tutun ve karşınıza çıkan menüden “Ağ ayarlarını yönet” olanına tıklayın. Sonrasında ise “gelişmiş seçenekleri göster” diyerek gidişatı sürdürmeniz gerekiyor.

Karşınıza çıkan DNS değiştirme ayarlarından IP ayarını “Statik” olarak yapılandırın. DNS 1 kısmına 8.8.8.8 DNS 2 kısmına ise 8.8.4.4 yazın ve kaydedin. Kullanabileceğiniz DNS adresleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Diğer Android DNS adreslerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Android DNS değiştirme nasıl yapılır?

Android DNS değiştirme nasıl yapılır?

Android programsız DNS değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra çoğu internet sitesine giriş yapabilirsiniz. DNS değiştirmenize rağmen siteye hala erişim sağlayamıyorsanız burada VPN hizmetlerini kullanmanız gerekiyor.

En iyi ücretsiz Android VPN programları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha önce hazırlamış olduğumuz içeriklerden yararlanabilirsiniz.

Android DNS Değiştirme Programları

Android mobil veri kullanıyor ve DNS değiştirme işlemine ihtiyaç duyuyorsanız burada root atmanız ya da harici programlardan yardım almanız gerekiyor.

DNS değiştirmek için başvuracağınız çoğu Android programı da root gerektirdiğinden burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus rootsuz Android DNS değiştirme programlarını bulabilmektir.

Fazla uğraşmadan DNS değiştirici (rootsuz) yazdığınızda karşınıza çıkan uygulamayı indirerek saniyeler içerisinde Android DNS değiştirme programını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android DNS Adresleri

Her DNS adresiyle, her siteye aynı kalitede erişim sağlamak mümkün olmadığından farklı Android DNS adreslerine ihtiyaç duyulabiliyor. Bu bakımdan 2018 en iyi DNS adreslerini sizler için sıraladık. İşte adresler.

Yandex DNS Standart – DNS1: 77.88.8.8 DNS2: 77.88.8.1

Yandex DNS Güvenli – DNS1: 77.88.8.88 DNS2: 77.88.8.2 (Yandexin sahte ve zararlı siteleri engellemeye yönelik hazırladığı DNS hizmetidir.)

Yandex DNS Aile – DNS1: 77.88.8.7 DNS2: 77.88.8.3 (Yetişkin siteler olmadan DNS hizmetidir.)

Google DNS – DNS1: 8.8.8.8 DNS2: 8.8.4.4

OpenDNS Home – DNS1: 208.67.222.222 DNS2: 208.67.220.220

Level 3 DNS – DNS1: 209.244.0.3 DNS2: 209.244.0.4

DYN DNS – DNS1: 216.146.35.35 DNS2: 216.146.36.36

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Uğur

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.
Uğur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir