Android Rehberden Nasıl Para Gönderilir?

Google, Android ekosisteminde bulunan rehber uygulamasına para gönderme kısayolu ekledi. Kısa zamanda Android cihazlarda uygulamaya girmesi beklenen yeni para gönderme özelliği hakkında bilgiler paylaştık. Güncelleme kademeli olarak verilmeye başlandı. Detaylar Android Rehberden Nasıl Para Gönderilir? adlı haberimizde...

Google Pay Send

Paylaş

Google, geliştirmekte olduğu ödeme sistemleri arasına bir yeniliği daha koyarak Android kişiler uygulaması üzerinden para gönderme özelliğini aktif hale getirdi. Android kişiler uygulamasından para göndermek için birkaç adımı takip etmek yeterli kalıyor.

Google, Android kişileri üzerinden para gönderilebilmesi için Google Pay Send seçeneğini kullanıma sundu. Bu uygulama aracılığıyla ekstra hiçbir zahmete girilmeden karşıdaki alacaklıya ya da aile bireylerine direkt olarak para gönderilebilecek.

Google Pay Send özelliği, Android cihaz rehberlerindeki kişi kartları üzerinde yer alıyor. Bu ara yüzde yer alan gönder butonu aktif hale getirildikten sonra, kullanıcı karşıya aktaracağı para miktarını belirliyor ve işlem tamamlanıyor.

Google Pay Send

Google şimdilik yalnızca Android cihaz rehberlerinden para gönderme özelliğini devreye sokmuş durumda. Şuan için karşıdaki kişiden para isteme gibi bir özellik bulunmuyor.

Rehberden para isteme özelliğinin Google Pay Send seçeneğine yönelen ilgiye göre şekilleneceğini düşünüyoruz.

Rehberinizdeki kişilere para gönderme konusunda deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz. Aşağıdaki yorum bölümünden, paylaşın veya soru sorun.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir