Android telefonlarda SMS Zamanlama Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi gücünü açık kodlu yapısından alıyor ve uygulama geliştiricilerine pek çok imkan sunuyor. İşte Andorid'de SMS zamanlamanın nasıl yapılacağı hakkındaki yazımız.

Android telefonlarda SMS Zamanlama Nasıl Yapılır?

Paylaş

Android işletim sisteminin en büyük özelliklerinden biri de açık kaynak kodlu yazılım yapısı. Geliştiriciler rahatlıkla istenilen veya olmaz denilen konularda açık kaynak kod yazılımının rahatlığı ile bir birinden kullanışlı uygulamalar ortaya çıkartıyorlar. Android telefonlarda SMS Zamanlama Nasıl Yapılır sorusuna cevap arayanlar için hazırladığımız yazımızda belki de ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz bir konunun çözümünü bulacaksınız.

Anlık mesajlaşma uygulamalarının rağbette olduğu ve sık kullanıldığı bir gerçek. Teknolojinin geliştiği ve yepyeni Android akıllı telefonların piyasaya çıktığı bu dönemde anlık mesajlaşma uygulamalarını (WhatsApp, ChatOn, Viber gibi…) kullanmayan yada ileri bir tarihte SMS atma ihtiyacı olan bir kullanıcı iseniz yazımız ilginizi çekebilir.

Android telefonlarda SMS Zamanlama Nasıl Yapılır?

1- Google’ın Andorid için resmi mağazası olan Google Play Store’dan SMS Scheduler diye bir arama yaptığınızda sonuçlarda çıkan uygulamalara göz atın.
2- Uygulamayı seçtikten sonra kurun ve açtıktan sonra yeni bir mesaj yazmaya başlayın.
3-Mesajınızı yazın ve göndereceğiniz kişiyi ve zamanı belirleyin.
4- Bu aşamadan sonra belirlediğiniz vakit geldiğinde program o mesajı kişiye iletecektir. Telefonunuzda root olmasına gerek yoktur fakat bazı uygulamalar bu izni ihtiyaç duyabilir. Uygulamaları çekmeden önce mutlaka ön bilgilerini okuyun…

Not: Google Play Store’ da seçeceğiniz uygulamalar arasında yukarıdaki anlattıklarımızın bazıları çelişebilir. Ama mantık olarak tüm SMS SCHEDULER (Sms Zamanlama) uygulamaları hemen hemen aynı çalışır. Tasarımsal değişiklikler uygulamaya göre değişir. Hangi uygulamayı sevip kullanacağınıza deneyerek karar verebilirsiniz…
Android telefonlarda SMS Zamanlama Nasıl Yapılır?

Uygulamaların Google Play Store’da Android için olduğunu hatırlatalım.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Hakan

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.
Hakan
  1. Murat Gül dedi ki:

    Bir çok uygulama var bu sms zamanlama işini yapan siz hangisini tavsiye ediyorsunuz ona göre baksaydık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir