Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon sahibi iseniz, rehberinizdeki kişileri çeşitli emojilerle kaydetmek istiyor misiniz? Sizler için nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?

Paylaş

Android işletim sistemine sahip telefonlarda rehberde ekli olan kişilere emoji ekleme işlemini anlatacağız. Android’in bize vermiş olduğu standart klavyelerde rehberimizde bulunan kişilere emoji ekleme özelliği ne yazık ki bulunmuyor. Root ihtiyacı olmadan yapabileceğimiz Android’de kişisel emoji ekleme işlemi için iki yol vardır. Şimdi bunlardan bahsedeceğiz.

Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?

Emoji klavyesi ile Emoji ekleme :

Mesajlarda ve e-Maillerde , notlarda 300 tane sembol, ifade ve emoji kullanmamıza imkan tanıyan Emoji Keyboard, uygulamayı yüklüyoruz ve varsayılan klavye olarak ayarladığımızda kullanabileceğimiz bir uygulamadır.

Rehberdeki kişileri düzenlerken ve yeni bir kişi kayıt ederken klavyenin alt tarafındaki gülen surat ifadesine tıkladığımızda dilediğimiz emojiyi o kişiye ekleyebiliyoruz. Tekrar rehbere giriş yaptığımızda ise kişi listemizde bu eklediğimiz emojiyi görebiliyoruz.

Copy – Paste Şeklinde Emoji Eekleme

Android’de kişilere emoji ekleme aşamalarında çok kullanışlı olmasa da bazı telefonlarda işe yarayan bu yöntem ile başka bir uygulamada kullanmış olduğumuz emojileri kopyalıyoruz ve kişilere ekle kısmında ekleyeceğimiz kişinin yanına bu emojiyi yapıştırıyoruz.

Uygulama yüklemeden bu yöntemi ilk önce denemenizde fayda var. Bazı telefonlarda bu yöntemler ile rehbere kişisel emoji ekleme işlemi maalesef olmuyor.

Her iki yöntem de başarısız olan okuyucularımız telefon modelini de belirterek aşağıdan yorum atarsanız ekibimiz araştırıp size başlık altından bilgi verecektir.

Yorumlarınızı bekliyoruz…

👏KESİN ÇÖZÜM 💪

👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Not: Androidegel.com okuyucularımızdan gelen yorumlara göre “Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?” “Rehbere Emoji Ekleme” başlıklı haberimiz içinde belirttiğimiz gibi bazı akıllı telefonlarda yukarıdaki uygulamaların çalışmadığını gördük.

Tüm android telefonlarda rehbere emoji ekleyebileceğiz.

Android Telefonlarda Rehberdeki Kişilere Emoji Ekleme

Android telefonuzda kurulumu yaptığınız gmail adresinize bilgisayarınızda ki tarayıcıdan giriş yapıyoruz.

Telefonuzda ki tüm kişilerin senkronize olarak tutulduğu (Rehberinizdeki kişileri gmail hesabınıza kaydetti iseniz) https://contacts.google.com/ (Google Kişilerim) adlı adrese giriş yapıyoruz. Akıllı telefonunuzda bulunan kişilerin bilgilerin bulunduğu bu Google hizmetinde kişilerin resimlerini, telefon bilgilerini, ev adres gibi diğer bilgileri değiştirebiliyoruz.

Herhangi kişiye gelip düzenle kısmına geldikten sonra yapacağınız değişiklik anında akıllı telefonunuza yansıyacaktır. Tabii telefonunuzun internet bağlantısını ve Ayarlar – Hesaplar (Cloud and Accounts) – Google kısmına geldiğinizde ise mail adresinizi göreceksiniz. Mail adresiniz üzerine tıkladığınızda ise nelerin senkronize (EŞİTLEME) edebileceğinizi göreceksiniz.

İşte burada Senkronize Kişi yada kişiler kısmı eğer işaretli değil ise mutlaka işaretleyin. Ve eşitlemenin gerçekleştiğini göreceksiniz. Buradaki senkronize ayarını ve internet bağlantınızı kontrol ettikten sonra tekrar bilgisayarınızın başına geçip kişilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Telefonunuz eşitlendikten sonra rehberinize baktığınızda kişilerin yanında kullandığınız emojileri görebileceksiniz.

Rehbere emoji ekleme konusunda bizlere sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından lütfen bildirin. En kısa zamanda sizlere geri dönüş yaparız.

Son yöntemi uygulayan arkadaşlardan gayet iyi dönüşler alınmıştır. Mutlaka deneyin…

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Uğur

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.
Uğur
 1. Ezgi dedi ki:

  Merhaba,telefonum Samsung J7 ve anlattığınız gibi iki şekilde de denedim fakat her ikisinde de “İfadeler içeren mesaj yapıştırılamıyor.” uyarısını verdi.Başka bir çözümü yok mudur?Teşekkürler.

 2. AndroideGeL dedi ki:

  Merhaba;
  Kopyala yapıştır yöntemi bazı android telefonlarda işe yarıyor. Fakat Emoji Keyboard (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emoji.coolkeyboard&hl=tr) denediğinizde sonuç almanız gerekiyor.
  Bu şekilde de sonuç alamazsanız lütfen bildirin, ekibimiz araştırsın.

  • selin dedi ki:

   benimki de öyle oldu ifadeler içeren metin kullanılamıyor diyor ve kopyala yapıştır yapsamda işe yaramıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

  • selin dedi ki:

   benimki de öyle oldu ifadeler içeren metin kullanılamıyor diyor ve kopyala yapıştır yapsamda işe yaramıyor lütfen yardımcı olurmusunuz telefonunun markası J5

 3. Fatma dedi ki:

  Bende Note 5 kullaniyorum ve ayni uyarıyı veriyor. 2 yöntem ile de olmadi maalesef. Yardimlarinizi rica ederim.

 4. Tuba dedi ki:

  Merhaba, telefonum j7 dediğiniz klavyeyi indirdim ama yine de ifadeler içeren mesaj yapıştırılmıyor diyo

 5. Kamil dedi ki:

  Arkadaşlar ben yaptım oluyor tekrar deneyin yazılanları.

 6. Murat dedi ki:

  Samsung galaxy s3 de her iki yöntemi deneyip de rehbere emoji ekleyen oldu mu? Yoksa bir tek ben mi başaramadım? 🙁

 7. Tayfun dedi ki:

  S3 de ben yaptım iki yöntemi de denedim. Hatırlatayım telefon rootlu arkadaşlar

 8. Yılmaz dedi ki:

  Arkadaşlar ben yaptım oluyor Samsung S4 benim kopyala yapıştır emoji ve rehberime ekleyebildim

 9. Hüseyin dedi ki:

  Ben yapamadım ya benim telefon s3

 10. Androidci Hasan dedi ki:

  Bende yapamadım bir de adım androidci 🙂 Şaka bir yana bazı telefonlarda olmuyor her iki yöntem de root lu yada rootsuz denedim telefonum S5 yapabilen babayiğit varsa yorum atsın bakayım. Takipteyim seni androidegel kardeşim konu güzel bilgiler güzel biraz daha tanıtım yapın bir de güncel kalın kardeşim…

 11. Kaan dedi ki:

  Ben ne zamandır arıyordum sitenizden buldum ve yaptım, teşekkürler androidegel artık bende takipteyim 🙂

 12. Utku Sakallı dedi ki:

  Aramadığım yer kalmadı bu rehbere emoji ekleme işlemini yapabilmek için en sonunda buldum oldu vallahi!!!

 13. Hüseyin dedi ki:

  Bak bu kesin çözüm işime yaradı diğer yöntemlerle yapamamıştım ama şimdi tamamdır. helal androidegel

 14. DursunT dedi ki:

  Kesinlikle şimdi tamam arkadaşlar kesin çözümü kullanmak için konuda yazıldığı gibi telefonunuzun kurulu olduğu gmail ile giriş yapın sonra belirtilen linke tıklayın değiştir ekle ne yaparsan yap sonrasında zaten oto eşitlenir, süper şimdi rehberimdeki kişilerde emoji ekleyebiliyorum !

 15. Ayşe Hanım dedi ki:

  Tamamdır şimdi oldu artık sevgilim aradığında telefonda kalp de var 🙂

 16. Elif dedi ki:

  Teşekkürler sadece ….

 17. Fahri dedi ki:

  Harika çözümü sizde buldum artık bende rehbere ekleyebiliyorum emoji ne istersem…
  Teşekkürler androidegel

 18. Orhun Kaygı dedi ki:

  Budur!

 19. jimmy1234567815 dedi ki:

  Tamamdır son çzöüm harika tam oldu şimdi yapamayanlar için çok iyi oldu rehbere ekleyebiliyorum emoji telefon s6

 20. İhsan A. dedi ki:

  Akıllıca bir çözüm rehberini google ile senkronize edenler anında ve çok kolay yapabilir…

 21. Yıldırım dedi ki:

  Yahu arkadaş kaç gündür yapamıyordum admin adamsın lan! Son seçenek süper işe yaradı emoji ekledim rehbere kişilerime 🙂

 22. Ahmet Coşkun dedi ki:

  İşlem tamamdır yaptım valla

 23. Yıldırım Caymaz dedi ki:

  Diğer yöntemlerle denedim ama en son yöntem muhteşem 🙂 Sonuç aldım rehberimdeki kişilere emoji ekleyebildim. Teşekkürler androidegel.com

 24. Erdoğan dedi ki:

  Rehberimdeki kişilere emoji nasıl eklerim sorusunun cevabını araştırmışsın admin ve bulup burada bize paylaşmışsın yani yaptığınız iş gördüğüm kadryla çoğu kişinin işine yaramış. Çoğu teknoloji siteleri yazar yazıyı geçer gider sonuç alınmış alınmamış ilgilenmezler. Tebrik ediyorum sizi. Bu arada editör ararsanız bende sitenizde yazabilirim.

 25. Muhammed dedi ki:

  Bilgisayar şartmı acaba

  • AndroideGeL dedi ki:

   Hayır şart değil. Rehberinizin gmail ile senkronize olması yeterli. Akıllı telefonunuzdan chrome kullanıp, google hesabınıza giriş yaptıktan sonra kişilerimden rehberinizi düzenleyebilirsiniz..

 26. postik dedi ki:

  Telefonum galaxy a3 ama emoji je yöntemle de eklenmiyor

  • AndroideGeL dedi ki:

   Son yöntemi deneyin mutlaka sonuç verir… Sonuçta rehberi google kişilerimden güncelleme işlemi yapıyoruz…

 27. Hakan dedi ki:

  Denedim oluyor, çok teşekkürler.

 28. Srdrelf dedi ki:

  Samsung galax A5 telefonumun modeli kopyala yapıştır yöntemi olmuyor fakat indirdiğim uygulama da işe yaramıyor bana şu yanıtı veriyor ifadeler içeren metin yapıştırılamıyor diyor rehberimdeki kişilere nasıl emoji koyabilirim acaba

  • AndroideGeL dedi ki:

   Son işlemi kullanın işe yarayor “rehberdeki kişilere emoji ekleme” şu anda, tüm Android akıllı telefonlar…

 29. Dylan dedi ki:

  Son işlem kesinlikle işe yaradı teşekkür ederim

 30. Fahri Kaygan dedi ki:

  Samsung Galaxy s7 var bende de oldu arkadaşlar son yazılanı uyarladım, mutalaka deneyin yapamayan arkadaşlar… Rehberimdeki kişilere emoji ekleyebildim istediğim gibi kalp koydum işte ne varsa ekliyorum 🙂

 31. Melisa dedi ki:

  Bende note 4 kullanıyorum hangi uygulamayı indirmeliyim acaba

  • AndroideGeL dedi ki:

   Melisa hanım, konunun son paragrafındaki ki gibi yaparsanız herhangi uygulama kullanmanıza gerek kalmaz. Rehberinizin gmail hesabınıza senkronize olduğundan emin olun arkasında senkronize edin. Size verdiğimiz linkten https://contacts.google.com/ rehberinizdeki tüm kişileri görüp yönetebilirsiniz…

 32. İrem Erdağı dedi ki:

  Merhaba bende Huawei mate 10 ALP L09 kullanıyorum rehberime gelince bi tek kırmızı kalp kullanılıyo diğerleri siyah kutu içinde soru işareti oluyor

  • AndroideGeL dedi ki:

   Merhaba İrem, herhangi bir bilgisayardan telefonunuzda kurulu ve rehberin senkronize gmail hesabına giriş yapıp size verdiğimiz linkten https://contacts.google.com/ rehberinizdeki tüm kişileri görüp yönetebilirsiniz… Kişilere kalp emoji veya başka emoji ekleyip, düzenlemeler yaptığınızda kullandığınız telefon rehberi anında senkronize olacaktır.
   Lütfen deneyin ve sonucu bizimle paylaşın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir