AUO, Sharp ve Samsung 4K Panel Üretecek

AUO, Sharp ve Samsung 4K Panel Üretecek

Paylaş

Son zamanlarda 2K ekran mobil cihazlarda popülerlik kazanmaya başladı. Ortaya çıkan son raporlara göre mobil tüketicilerin 2015 yılının sonlarına doğru 4k panele sahip telefonlarla buluşacağı söyleniyor. Digitimes tarafından sunulan rapora göre AUO (AU Optronics), Çin merkezli telefon firmasından 4K (Ultra HD Kalitede) panel siparişi aldı. 2015 yılının sonu gelmeden seri üretim sürecinin başlaması bekleniyor.

Hangi telefon firmasının panel siparişi yaptığı ortaya çıkan kaynaklarda kesin olarak belirtilmiyor. Coolpad, Huawei, Xiaomi, Lenovo ve ZTE AUO panel gelirlerinin %50’sini oluşturuyor. AUO hücre içi teknolojiye sahip Full HD panelleri yılın 2.yarısı geldiğinde üretecek.

Samsung’un 4K OLED panel üretimi rapora göre yılın 2.yarısında başlayacak. 4K IGZO panel üretimine başlayacak isimlerden bir tanesi de Sharp. Söylentiler uygulamaya geçirilirse büyük ihtimal Galaxy Note 5 4K ekranla gelecek. 4K düşüncesi mobil kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmış durumda.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir