Facebook İngiltere Premier Ligi Yayınlayacak!

Dünya futbolunun en önde ülkesi olan ve ligi her yerde seyredilebilen İngiltere Futbol Ligi maçları artık Facebook tarafından yayınlanacak.

Facebook İngiltere Premier Ligi Yayınlayacak!

Paylaş

Dünyanın en çok izlenen ligi olan İngiltere Futbol Ligi yani Premier Lig bildiğiniz üzere hemen hemen her ülkede yayınlanıyor. Sosyal medya devi Amerikan seçimlerinden dolayı bozulan imajını düzeltme çalışması kapsamında dünyanın en çok ilgi çeken ligini yayınlayacak. İngiltere basınında (The Times) yayınlanan habere göre Premier league maçları önümüzdeki yıldan itibaren – 2019 dört Asya ülkesinde canlı olarak Facebook üzerinden canlı yayınlanacak.

Diğer yayıncı kuruluşlar Bein ve Fox Sports ile yayını alma konusunda mücadeleye giren Facebook nihayetinde mutlu sona ulaşmış durumda.

İngiltere Ligi Facebook’ta

The Times yaptığı haberde, 200 milyon sterlinlik teklifle ihaleyi kazanan taraf olan Facebook 2019 yılından itibaren 3 yıllığına yayın haklarını satın aldığını açıkladı. İngiltere Ligleri tarihinde bir ilki gerçekleştiren Facebook ilk defa bu ligi bir sosyal medya platformunda canlı olarak yayınlayacak.

İhalede adı geçen dört Asya ülkesi ise Tayland, Vietnam, Kamboçya ve Laos olarak belirtiliyor. Facebook ilerleyen yıllarda yayınlanan ülke sayısını artırmayı planladığını da belirtelim.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Nadir

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız,AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...
Nadir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir