Facebook: Türkiye, İçerik Engellemede Dünya Üçüncüsü

FACEBOOK, 2015 yılının Temmuz-Aralık döneminin kapsayan “Devlet Talepleri Raporu”nu yayınladı. 

Facebook 1200 Kişiye İş Veriyor

Paylaş

Bir teknoloji sitesinde yer alan bilgiye göre, 2015 yılında dünya çapında 20,568 içeriği kendisine gelen devlet talepleri sonucunda kısıtlayan Facebook, geçen yılın ikinci yarısında ise toplam 55,827 içeriğe kısıtlama getirdi.

Facebook’da %171 artan içerik kısıtlamalarında lider, açık ara fark ile Fransa oldu. Sosyal medyanın dünya genelinde erişimi engellediği içeriklerin yüzde %67′ si sadece Fransa üzerinden geldi.

Yılın ilk yarısında Fransa’dan gelen taleplerle sadece 295 içeriği kısıtlayan Facebook, 2015’in ikinci yarısında ise tamı tamına 37,695 içeriği erişim kısıtlamasını Fransa’dan gelen istekle engelledi. Devlet talepleri raporuna göre ise, uzun zamandır birinci olan Hindistan, 15,000’ e yakın içerik kısıtlaması ile ikinci sıraya doğru bir gerileme yaptı.

Facebook: Türkiye, İçerik Engellemede Dünya Üçüncüsü

Facebook: Türkiye, İçerik Engellemede Dünya Üçüncüsü

91 ülkenin yer aldığı rapor sonuçlarında , Türkiye’den gelen taleple erişimi engellenen Facebook içeriği sayısı 2078 oldu. Türkiye bu rakamla dünya genelinde Facebook’a en çok içerik engelleme talebinde bulunan 3. ülke konumunda yerini aldı.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Hakan

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.
Hakan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir