HTC’ nin Desire 10 Pro’suna Ait Görseller Sızdı

HTC son zaman aralıkları içerisinde kötü bir gidişat içerisindeydi. Bu gidişatı iyileştirmek adına çeşitli hamleler denedi. Bu hamlelerden birisi de HTC 10 olarak karşımıza çıktı. Yani HTC yalnızca amiral gemisi kategorisinde yer alan telefonlar üzerine değil aynı zamanda giriş/orta segment aralıklarında yer alan telefonlar üzerine de çalışıyor.

HTC’ nin Desire 10 Pro’suna Ait Görseller Sızdı

Paylaş

HTC’nin son olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı orta seviyedeki cihazı HTC Desire 10 Pro’ ya ait görseller basına sızdı. Söz konusu cihaz şık bir tasarım alternatifine sahip olmasının yanı sıra yüksek çözünürlük seviyesine ulaşan ses özelliğiyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

Teknoloji sektöründe söz konusu sıkıntı olduğu vakit akla gelen ilk isimlerden birisi şüphesiz ki Evan Blass olsa gerek. Yine şaşırmadık ve kendisinin paylaşmış olduğu sızıntı görsellerle birlikte HTC Desire 10 Pro akıllı telefon modeline ait önemli görseller ve teknik özelliklerine ait bilgiler sızdı.

HTC Desire 10 Pro Teknik Özellikleri

İlk olarak tasarıma değinecek olursak HTC Desire 10 Pro isimli akıllı telefon modelinin Desire ailesinde en şık tasarım seçeneklerine sahip. Bu cihazda dikkat çeken bir diğer unsur ise parmak izi tarayıcının cihazın önünde değil LG G5’te olduğu gibi telefonun arka tarafında yer alması.

HTC’ nin Desire 10 Pro’suna Ait Görseller Sızdı

Desire 10 Pro’nun ekranı 5.5 inç boyutunda, HD çözünürlüğe sahip. İşlemci olaraksa, Snapdragon yonga seti karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihazın 2GB RAM – 16GB yerel depolama alanı veya 3GB RAM – 32GB yerel depolama alanı gibi özelliklere sahip olan iki farklı modeli var.

Cihazın teknik özellikleri titizlikle incelendiğinde en çok ön plana çıkan unsurun üst düzey ses kalitesi olduğunu fark ediyoruz. 24-bit ses çıkışı bulunan cihazda Hi-Fi BoomSound hoparlörüne yer verilmiş. Bu durum HTC Desire 10 Pro’nun sesini birçok amiral gemisi telefonun daha da önüne çıkaracak.

Şimdilik HTC Desire 10 Pro kaç para olacak, ne zaman satışa sunulacak bilinmiyor. Ancak cihazın IFA 2016 sıralarında tanıtılması bekleniyor. Gerek HTC’nin sahip olduğu fiyat politikası gerekse cihazın iyi özellikleri dikkate alındığında bu telefonun orta segment düzeyine göre biraz yüksek fiyat aralıklarında satışa çıkarılacağını düşünmekteyiz. Cihazla ilgili bilinmeyen diğer tüm özelliklerse yakın zaman aralıkları içerisinde su yüzüne çıkacak.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir