Instagram Twitter’ı Solladı

Instagram, 300 Milyon Kullanıcıya Ulaşarak Twitter’ı Geçti

Paylaş

Hepimizin yakından takip ettiği sosyal medya ağları, zaman zaman kullanıcı sayıları hakkında bilgiler vererek piyasadaki durumlarını belli ediyorlar. Günümüzün en çok ilgi çeken sosyal medya ağlarından Instagram, yaptığı açıklama ile kullanıcı sayısının 300 milyonu geçtiğini açıkladı. Açıklamalarında telaffuz edilen rakamın aktif kullanıcı sayısını içerdiğini belirtmekte fayda var. Açıklamayı inceleyen sosyal medya danışmanları, bu rakamlarla birlikte instagram’ ın diğer popüler sosyal medya ağı olan Twitter’ ı geçerek iyi bir yükseliş trendi yakaladığını ifade ediyorlar.

Şunu kabul edelim ki Instagram’ ın bu denli ivme kazanmasının nedenlerinden en önemlisi Faceook’un Instagram’ ı satın alması ve uygulamaya eklenen yeni özellikler. Araştırma sitelerinin açıkladığı bilgilere göre Instagram’ da günlük 70 milyona yakın video ve fotoğraf paylaşımı yapılıyor.

Hemen aşağıdaki tablodan da anlayacağınız üzere Instagram hızlı adımlarla yükselirken, rakibi Twitter’ ında yükseldiğini fakat geride kaldığını görüyoruz. Sosyal paylaşım ağı Twitter’ ın bu senenin Nisan ve Kasım ayları arasında üye sayısını 100 milyon arttırdığı görülüyor.

Instagram, 300 Milyon Kullanıcıya Ulaşarak Twitter’ı Geçti

İnstagram Twitter’ı Solladı. Tam 300 Milyon Aktif Kullanıcı!


Anlaşılan o ki, bu iki büyük sosyal medya ağı 2015 yılı içerisinde oldukça yüksek bir rekabette olacaklar.
Twitter ve Instagram istatistiklerini paylaşmaya devam edeceğiz.
[button url=”http://www.androidegel.com/Kategori/sosyal-medya-2″ target=”_blank” style=”green” size=”medium”] Sosyal Medya Haberlerimiz [/button] [button url=”http://www.androidegel.com/twitter-2015-yilina-yeniliklerle-giriyor.html” target=”e.g. _blank or _self” style=”red size=”medium”] Twitter 2015 Yılına Yeniliklerle Giriyor! [/button]

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir