İşte Emojilerin Gizli ve Bilinmeyen Anlamları!

Hayatımızın bir parçası olan Emojilerin bilinmeyen ve gizli kalmış anlamları nelerdir? Sıklıkla kullandığımız emojiler hakkında bilinmeyenler?

İşte Emojilerin Gizli ve Bilinmeyen Anlamları!

Paylaş

Akıllı telefonların hızla artması ve artık hayatımızın her anında kullanımının yaygınlaşmasından sonra duyguların, ifadelerin kelimelere ihtiyaç duymadan ifade etmemizi sağlayan Emojiler ile ilgili sizlere daha önce de bilgiler vermiştik. Bu yazımızda İşte Emojilerin Gizli ve Bilinmeyen Anlamları ile ilgili detaylara bakacağız. Dünyaca ünlü BBC kanalı Emoji haberi yaparak gizli ve bilinmeyen anlamlarını derledi. Emojiler kimine göre bir “lisana” dönüştü. Dahası tıpkı bir dilde kelimelerin farklı anlamları olduğu gibi emojiler de farklı anlamlarda kullanılmaya başlanır oldu.

Emojilerin kullanımı ile alakalı yaptığımız “Android’de Kişisel Emoji Eklemesi Nasıl Yapılır?” haberimize de göz atmanızı varsa sorunuz yorum göndermenizi bekleriz.

İşte Emojilerin Gizli ve Bilinmeyen Anlamları!

Kruvasan

Kruvasan Emoji

Taptaze görüntüsüyle bir seneden kısa bir süre önce kullanıma sokulan kruvasan emojisi, mevcut anlamının dışında, diktatörlüğün, faşizmin sembolü olarak da kullanılıyor.

Bunun arkasında ise İngiltere’nin ünlü perakende şirketi Tesco’nun mağazalarında yalnızca sade kruvasan satma kararı yatıyor. Bunu faşist bir adım olarak yorumlayanlar, kruvasan’ı özgürlüğün sembolü olarak kullanmaya da başladı.

El Sallama

El sallama emoji

Merhaba ya da güle güle anlamında kullanılan el sallama emoji’sinin Çin’deki sosyal medya kullanıcıları için çok farklı bir anlamı bulunuyor. Bu sembol Çin’de, “güle güle artık benim arkadaşım değilsin” anlamına geliyor. Hatta batı kültüründeki “ortak parmak” işareti anlamına geldiği de söyleniyor.

Avokado

Avokado Emoji

Avokada emojinin anlamı hakkında çok fazla görüş var. Bunlar arasında en popüler olanlarından biri, avokadonun, “ırkçı değilim” demenin bir sembolü olduğu…

Korkutucu Palyaço

Korkutucu Palyaço Emoji

Bu emoji özellikle son bir sene içinde dünya üzerindeki “baskıcı, çılgın liderleri” sembolize etmek için kullanılır oldu.

Havuç Çiftçisi

Havuç Çiftçisi Emoji

Bu emoji geleceğe dair umutların sembolü olarak kullanılıyor.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Latest posts by A. Özgün Okay (see all)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir