Meizu MX4 Türkiye’de Satışa Çıkacak

meizu mx4 pro

Paylaş

Akıllı telefon satışları konusunda ülkemize adım atan Lenovo’nun ardından Çin merkezli bir mobil üretici olan Meizu da 21 Ocak’tan sonra ülkemize adım atmış olacak.
Meizu Türkiye ekibi Facebook üzerinde yaptığı duyuruda Türkiye pazarına Meizu MX4 ile gireceğini açıkladı. Ardından da diğer modeller piyasaya sürülecek.
Meizu MX4’ü ön plana çıkaran durum ise Çin’de 10 milyondan daha fazla satılması ve Cortex-A17 çekirdekli, MediaTek MT6595 yongasetli ilk akıllı telefon olmasıydı.
Cortex-A17, Cortex-A9’dan %60 oranında daha fazla performans gösterirken ayrıca daha az alan kaplamakta ve daha az enerji tüketmekte. 28nm fabrika sürecini barındıran Cortex-A17, 2GHz ve daha üzeri hızlara çıkmakta.

Meizu MX4 Türkiye’de Satışa Çıkacak

Meizu MX4 Türkiye’de Satışa Çıkacak


Yongaseti 1.7 GHz saat hızında çalışmakta olan 4 Cortex-A7 çekirdeğin yanına 2.5 GHz saat hızında çalışma kapasitesine sahip 4 Cortex-A17 çekirdeği yer alıyor ve işlemcinin big.LITTLE tasarımda çalışmasına ortam hazırlıyor.
Yongasetinde PowerVR 6 serisi grafik birimi bulunuyor. Bunun yanı sıra donanım temelinde H.265 4K2K video işleme özelliği, H.264 Ultra HD video oynatma seçeneği, düşük bant aralıklarında 4K video oynatma olanağı sağlayan VP9 kodeği, 24-bit ses kodeği ve yüksek performans kapasitesine sahip DAC desteği veriliyor.
Meizu MX4 modeli 5.36 inç, 1920x1152p çözünürlükte ekrana sahip. Diğer özellikleri ise 2 GB RAM, 20 MP Sony arka kamera, 5MP ön kamera, 3100mAh güç kapasitesinde batarya, Android 4.4.4 işletim sistemi, 16/32/64 GB yerel depolama alanı olarak sıralanıyor.
Ülkemizde serinin 16 GB modeli satılacak, fiyatı ise 999 TL.
Fiyatı 1049 TL olarak belirlenen renk seçenekleri gümüş ve altın olmak üzere ikiye ayrılıyor. Henüz 32 GB modele dair yapılan bir açıklama yok. Telefonun çıkış tarihi ise 21 Ocak tarihinde netlik kazanacak.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir