Samsung, VR İçin Ekran Çözünürlüğünü Yükseltiyor

Sanal gerçekçilik deneyimini en kaliteli şekilde sunmak için üreticiler arasındaki yarış devam ediyor. Teknoloji devlerinden Samsung, VR için 4K’ya geçme kararı aldı. Detaylar haberimizde…

Samsung, VR İçin Ekran Çözünürlüğünü Yükseltiyor

Paylaş

Ekran çözünürlüğü artık akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların çok üzerinde durmadığı kriterlerden biri haline geldi. Kullanıcılar artık ekran çözünürlüğünden ziyade tasarıma ve performansa önem veriyorlar. Zaten, 2K çözünürlük ve FULL HD arasındaki fark birçok kullanıcının umursamayacağı kadar küçük.

Hatta bazı kullanıcılar ihtiyaçlarına göre: uzun ömürlü pil performansı gösteren telefonları ya da suya ve kuma karşı dayanıklı telefonları da tercih edebiliyorlar.

Samsung, VR İçin Ekran Çözünürlüğünü Yükseltiyor

VR ile Gelen Çözünürlük İhtiyacı

Ancak akıllı telefon piyasasında sanal gerçeklik gözlükleri ile yeniden çözünürlük savaşı başlamış durumda. Samsung bu konuda önemli adımlar atmaya başlamış durumda.

Samsung, Amerika’nın San Fransisco şehrinde yapılan Ekran Haftası etkinliğinde 5.5 inç boyutunda ve 3840 x 2160 yani 4K çözünürlüğünde olan, sanal gerçekliğe özel olarak geliştirilmiş yeni ekranını tanıttı.

Güney Koreli üreticiye yakın kaynaklar Samsung’un özellikle Gear VR’nin gelişim konusunda daha net görüntüler çıkarmak için 4K çözünürlüğe geçiş yapmak için çalıştığını belirtiyorlar. Samsung, uzun bir süredir 2K çözünürlüklü cihazları kullanmaya devam ediyordu.

Samsung’un 4K ekranını öncelikli olarak hangi modelinde kullanacağı şu an için bilinmiyor. Ancak dolaşan iddialara göre Galaxy Note serisinin yeni modeliyle veya en geç Galaxy serisinin yeni modeliyle Güney Koreli firma 4K çözünürlüğe geçiş yapacak.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Uğur

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.
Uğur
  1. Sinan Çağrı dedi ki:

    Hiç denemedim şu sanal gerçeklik olayını.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir