Samsung’dan Nvidia’ya Ağır Suçlama!

nvidia

Paylaş

Bilindiği gibi geçen ay Nvidia Qualcomm ve Samsung’a dava açmıştı. Bunun üzerine hiç zaman kaybetmeden Samsung firması da, Exynos 5433 ile Tegra K1 karşılaştırması yaparken Nvidia’yı hile yapmakla suçlayarak karşı dava açtı. Kendi işlemcisinin dünyanın en hızlı mobil işlemcisi olduğu yönünde reklamlar yapan Nvidia’ya, Samsungta 8 patenti ihlali yapıldığı gerekçesiyle dava açtı. İlk davayı açan Nvidia ise Samsung’u ARM Mali, Qualcomm ve Imagination PowerVr kartını kullanan modellerini yasaklatmak istemi ile dava açmıştı. İddiaya göre Samsung Nvidia’ya ait olan 7 adet patenti ihlal etmişti.

21 yıl içerisinde ilk kez patent davası açtıklarını belirten Nvidia yetkilisi, zaten kendilerine Samsung tarafından karşı bir davanın açılacağını beklediklerini de sözlerine ekledi. Nvidia yetkilisi açılan bu davalar sonucunda, Samsung’un zor duruma düşeceğini belirtti. Bakalım açılan bu davalar sonucunda, iki teknoloji devinin yasal kapışması nasıl sonuçlanacak hep birlikte görelim.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir