WhatsApp’ın Bilgisayarda Olacağı Söyleniyor

WhatsApp’ın Bilgisayarda Olacağı Söyleniyor

Paylaş

WhatsApp, günümüzde kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması haline gelmiştir. WhatsApp uygulamasının yüklü olduğu akıllı telefonlarınızda mevcut internet bağlantısı olması durumunda sınırsız/ücretsiz mesajlaşabilirsiniz. Mesajlaşmanın yanı sıra kullanıcılarına görüntü, video, konum ve ses paylaşımı imkânı tanıyan WhatsApp mobil dünyada etkinliğini sürdüren herkesi kolayca cezbediyor.

WhatsApp’ın bu kadar popüler olmasına karşın yalnızca mobil ortamda kullanılabiliyor olması en önemli eksikleri arasında yer almaktaydı. Bu durumdan rahatsız olan bilgisayar kullanıcıları çeşitli emülatörler aracılığıyla WhatsApp uygulamasını bilgisayarlarında çalıştırmayı başarıyor olsalar da emülatör programlarının kullanımı pek fazla tercih edilmiyordu. Android vb. farklı işletim sistemlerini Windows üzerinde çalıştırmaya yarayan emülatör programlarının tercih edilmeme sebebi bilgisayarları sistemsel olarak yavaşlatmalarıdır.

WhatsApp’ın Bilgisayarda Olacağı Söyleniyor

WhatsApp


WhatsApp uygulamasının yalnızca mobil ortamda aktif olmasından artık sadece kullanıcıları rahatsız değil. Kısa süre önce sesli konuşma özelliği konuşulurken şimdide bu konunun önemli bir sorun olduğunu düşünen WhatsApp yapımcıları, Chrome eklentisi aracılığıyla WhatsApp uygulamasını bilgisayar dünyasına getiriyor. Günümüzde milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın bilgisayar ortamında çalışma özelliğine sahip olmasıyla birlikte sahip olduğu kullanıcı nüfusunu katlayacağı düşünülüyor.

[button url=”facebookta-2014-yilinda-neler-populer-oldu.html” target=”_blank” style=”blue” size=”medium”] Facebook’ta 2014 Yılında Neler Popüler Oldu? [/button] [button url=”http://www.androidegel.com/Kategori/sosyal-medya-2″ target=”_blank” style=”red” size=”medium”] Sosyal Medya Haberleri [/button]

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir