YouTube Karanlık Tema Özelliği Mobil İçin Sunuldu

2017 yılı sonuna doğru masaüstü siteler için YouTube siyah tema özelliğini tüm kullanıcılarına açmıştı. Şimdi ise YouTube mobil uygulaması siyah tema - karanlık tema özelliğine kavuştu. Ayrıntılar haberimizde...

YouTube Karanlık Tema

Paylaş

Google, satın aldığı ilk günden itibaren hızla geliştirmeye devam ettiği YouTube’a bir yenilik daha ekledi. YouTube’un sadece masaüstü görünümünde bulunan koyu site teması artık mobil uygulamada da kullanıma sunulmuş durumda.

YouTube’un koyu site teması şimdilik iOS telefonlarda çalışıyor olsa da Android’e gelmesi pek uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Sitenin açık rengi karanlık alanlarda gözü rahatsız ettiğinden uzun zamandır sürekli olarak uygulamaya koyu temalı ara yüz eklenmesi gerektiği dile getiriliyordu.

Benimsediği en önemli öncelik kullanıcı memnuniyeti olan YouTube kullanıcı taleplerini kulak ardı etmeyerek koyu site teması özelliğini kullanıma sundu.

Uygulamayı kapatıp, güncellemeler kontrol edildikten sonra karanlık temanın aktif olduğunu göreceksiniz.

YouTube’u Koyu Temada Kullanmanın Avantajları

Youtube siyah tema

Kaynak: Android Central

Karanlık alanlarda gözü yormadığından, daha uzun süren seyir keyiflerine sahip olabiliyorsunuz. Sitenin açık rengi dolayısıyla oluşan göz rahatsızlıkları YouTube kullanıcılarının dile getirdiği en büyük şikayetler arasında yer alıyordu.

YouTube koyu teması sadece göz değil batarya dostu olarak da biliniyor. Enerjiyi beyaz ışığa göre daha ekonomik kullanan YouTube karanlık teması bataryanın daha uzun süre kullanımını sağlıyor. Telefon bataryası ömrünü uzatma ile ilgili diğer bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.

YouTube yeni tema özelliğiyle kullanıcılarını her ne kadar memnun etmiş olsa da henüz beklentileri tümüyle karşılamış değil.

Şuan için kullanıcıların YouTube’a yönelik en büyük beklentisi arka planda oynatma özelliği. Ancak reklam gelirlerini azaltacağından YouTube’un böyle bir yeniliği arka planda tutacağını düşünüyoruz.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Nadir

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız,AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...
Nadir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir