AndroidAndroTablet

2014 senesinin en iyi tabletleri

Akıllı cep telefonlarından sonra tabletlerinde hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladığı oldukça aşikar bir durum. Bundan 4-5 yıl öncesine baktığımızda, bu teknoji takipçilerinde bile fazla göremediğimiz tabletler, artık neredeyse tüm teknoloji severlerin akıllı telefonlar kadar kullandığı cihazlar haline geldi. Özellikle iş hayatı için akıllı telefonlardan daha kullanışlı teknoloji harikası tabletler, gün geçtikçe daha hızlı ve artan bir satış periyodu yakalamaktalar.

Bizde siz değerli takipçilerimize, tablet alırken karar vermesine yardımcı olmak amacıyla, 2014 yılının en iyi tabletleri başlıklı bu yazıyı hazırlamayı uygun gördük.

İşte 2014 yılının en iyi tabletleri ;

Apple İpad Air 2
Dünyanın en kullanışlı akıllı cihazlarını (İphoneler, İpad vs) üreten Apple, tablet sektöründe de kendini dünya çapında kanıtlamış olup, dünyanın en önde gelen teknoloji firmalarından birisidir. Özellikle ürettiği tabletlerde tasarımsal açıdan harikalar yaratan Apple, İPad Air 2 2014 yılının en başarılı tabletleri arasında ilk sıralarda bulunuyor.
ipad-air-2

Samsung Galaxy Tab S: Özellikle büyük ekranlı tablet segmentinde bulunan Samsung Galaxy Tab S, 2014 yılının en iyi tabletleri arasında olma başarısını elde etmiştir. Samsung teknolojisinden vazgeçmeyenlere birbirinden farklı ve kullanışlı deneyimler sunan ve 10.5 inçlik koca bir ekrana sahip olan Samsung Galaxy Tab S, son derece göz alıcı tasarımıyla da dikkat çekiyor. 2560×1600 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan cihaz, OLED ekran özelliği ile de kullanıcılarının memnun etmeyi başardı. Video içerikli uygulamaları yoğun olarak kullananlar için, oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Samsung-Galaxy-Tab-S
Samsung-Galaxy-Tab-S
Diğer Samsung tablet olan Samsung Galaxy Tab 4 Nook 10.1 haberimize de göz atabilirsiniz…

Oyun tabletlerinin en iyisi: Nvidia Shield: Piyasaya çıktığı günden itibaren en iyi oyun tableti olma iddiasını halen sürdüren Nvidia Shield, tabletlerin de oyun oynamak isteyenlerin en büyük gözdesi oldu.

Nvidia Shield
Nvidia Shield

Google Nexus 9: En iyi android tablet olarak tanımlanan Google Nexus 9, kullanılan en saf Android arayüzüne ve son derece sağlam bir performansa sahip. Android tabletler arasında en iyisi olarak gösterilen Nexus, Ülkemize daha gelmiş değil.

Nexus 9
Nexus 9

Microsoft Surface Pro 3: 2014 yılının en iyi tabletleri arasında yer almayı başaran Microsoft Surface Pro 3, yıl içerisinde tasarımıyla en fazla dikkat çeken tabletler arasında yerini aldı. Windows işletim sistemine sahip olan tablet, dijital kalem ve klavye desteğini de kullanıcılarına sundu.

Microsoft Surface Pro 3
Microsoft Surface Pro 3

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro: 13.3 inçlik. Ekrem ve Android işletim sistemine sahip olan lenovo, batarya süresi en fazla giden tabletlerin başında geliyor. Cihazın projeksiyon tarzında kullanımında tam 3 saat, normal kullanımında ise neredeyse 15 saat kadar dayanan pil ömrü ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Tablet konulu diğer yazılarımıza da göz atın…

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu