MobilTeknoloji

2015’e damgasını vurması beklenen telefonlar

Reklam

2015 senesinin ikinci haftasını da geride bıraktığımız bu günlerde, bu seneye damgasını vuracağını düşündüğümüz telefonların listesini sizin için hazırladık. İşte 2015’e damga vuracak cep telefonları.

Akıllı telefon üreticileri, prestijlerini kaybetmemek ve yeni yılla birlikte daha fazla kazanç sağlayabilmek adına, daha fonksiyonel telefonlar üreterek, kullanıcıyı cezbetmenin peşindeler.

Sony her yıl 2 amiral telefonunu tanıtma geleneğine sahip bir şirketti. Ancak 2015 yılında sadece tek bir telefona odaklanacağını ve bu telefonun daha etkili olacağını açıkladı. 2015’te Sony’nin odaklanacağı tek telefon Xperia Z4′ ün olacağı açıklandı. 2015 Xperia Z4’ün 5.5 inçlik Quad HD ekran ile gelmesi bekleniyor. İşlemci olarakta Snapdragon 810 ile sunulacağı düşünülüyor.

Sony Xperia Z4

LG‘ de 2015 yılında boş durmayacak gibi görünüyor. 2015 yılında LG G4 ile piyasaya girmeyi hedefliyor. G4 ile gelmesi beklenen özelliklerden bazıları; 5.5 inç Qad HD ekran ve Snapdragon 810 işlemci.

LG G4

2015 senesinde HTC, yine alüminyum kasa kullanmayı planlıyor. HTC’nin 2015 yılında piyasaya süreceği M9, ekran boyutunda değişikliğe gidecek mi bilinmiyor ama, Quad HD ekran çözünürlüğü ile sunulacağı kesin.

HTC M9

Motorola ise performans ve fiyat oranını 2014 yılında iyi dengelemiş ve güzel satış rakamlarına ulaşmıştı. 2015 yılında ise serisine ait güçlü bir telefonla yine piyasaya etki etmeyi planlıyor.

Motorola

Xiaomi ise, Çin mucizesi diyebileceğimiz yeni amirali ile, 2015 yılına damga vurmak istiyor. Bunu hem fiyatı, hem de ürün performansı ile göstereceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Tüm etkenleriyle Xiaomi’nin yeni amiralinin, dünyanın en fazla satan telefonları arasında olması bekleniyor.

Xiaomi

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu