Teknoloji

3D TOUCH ÖZELLİĞİ ARTIK ANDROİD’E DE GELİYOR!

Apple geçen yıl tanıttığı iPhone 6S ile hayatımıza 3D Touch özelliğini getirmişti, şimdi ise bu özellik yakın bir zamanda Android işletim sistemli akıllı telefonlara da geliyor. 3D Touch özelliği artık yalnızca iOS ile çalışan akıllı telefonlarla sınırlı kalmayacak. Kullanıcıların ekrana yaptıkları dokunuşların baskı gücünü algılayabilen ve bu sayede kullanıcıların kısa yol oluşturmalarına imkan sağlayan, 3D Touch özelliği Android N (7.0) güncellemesi ile Android telefon ve tabletlere de geliyor.

Android işletim sisteminin en son sürümü Android N yani Android 7.0 sürümü hali hazırda geliştiriciler için görüntülenebilir durumda. Geçtiğimiz günlerde ikinci sürümü yayınlanan Android N, birçok farklı ve kullanışlı özelliği akıllı cihazlarımıza getirmeye hazırlanıyor. Yayınlanan yeni videoda ise Android N 3D Touch özelliği görüntüleniyor.

İnternet devi Google, Android N güncellemesi ile bu özelliği aynı işlevi yerine getiren benzer bir özelliği Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlara taşımaya hazırlanıyor.

3D TOUCH ÖZELLİĞİ ARTIK ANDROİD'E DE GELİYOR!
Android N güncellemesini alacak akıllı cihazlarda kullanılabilecek olan söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar cihazlarında kısa yollar oluşturabilecek.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu