Sosyal Medya

Snapchat’in Değeri Ne Kadar Arttı?

Günümüzde bir çok uygulama kullanıcılar tarafından beğeni görüyor ancak sosyal medya kullanıcılarının son zamanlarda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olan Snapchat, piyasadaki değerini 1.8 milyar oranında arttırdı.

Aslında Securities And Exchange Commission’un sunduğu rapora göre Snapchat uygulamasının değerinin 20 milyar dolara ulaşması bekleniyordu. Ancak Snapchat bu rakamı aştı.

Snapchat'in Değeri Ne Kadar Arttı?

2015 Aralık ayı verilerine göre günlük 110 milyon kullanıcı bulunduran Snapchat uygulaması, var olan değerini 1.8 milyar dolar arttırarak hedeflenen 20 milyar dolar barajını aştı.

Peki Snapchat En Çok Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?
Son verilere göre günlük 110 milyon kullanıcı bulunduran Snapchat, var olan kullanıcılarının yüzde 50’ye yakınını Kuzey Amerika’da bulunduruyor.

Listede yüzde 30 ile Avrupalı kullanıcıların takip ettiği belirtiliyor.

Snapchat Daha da Büyüyecek Mi?
Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda  Snapchat uygulamasının, 2016 yılının 300 milyon dolar gelirle kapatacağı belirtiliyor. Analistlerin bir sonraki yıl için beklentisi ise 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar civarında.

Snapchat'in Değeri Ne Kadar Arttı?

Sosyal medya kullanıcılarından Snapchat uygulamasını tercih eden kullanıcıların yüzde 70’ini kadınlar oluştururken, kalan %30′ uda erkek kullanıcılardan oluşuyor.

Bu arada şuan bünyesinde WhatsApp, Instagram gibi uygulamaları bulunduran Facebook, daha önceden 3 milyar dolarlık bir teklif ile Snapchat‘i almak istediğini belirtmiş ancak bu talep şirket yetkililerince geri çevrilmişti.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir Yorum

  1. Snapchat nasıl kullanılır bu konuda da yazı hazırlar mısınız? Ben yabancıyım bu snapchat olayına, kolay mı kullanımı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu