Teknoloji

Abraaj Group Hepsiburada’yı Satın Aldı

Hepsiburada’nın satışı resmen gerçekleşti. The Abraaj Group, Hepsiburada’ya ait %25 hisseyi satın alarak, sitenin yeni ortağı oldu.

Kısa süre önce Hepsiburada.com’un satışıyla ilgili bazı söylentiler vardı. Bu söylentiler artık gerçek oldu ve resmi ağızlar tarafından satış duyuruldu. Hürriyet kaynaklı bilgilere göre Abraaj Group, Hepsiburada’ya ait %25’lik hisseyi 100.000.000 dolar karşılığında satın aldı. Toplam değerinin 400.000.000 dolar olduğu söylenen Hepsiburada, son yıllarda önemli bir gelişim kaydetmesiyle birlikte The Abraaj Group’un bir hayli dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

Abraaj Group Hepsiburada’yı Satın Aldı

The Abraaj Group yalnızca Türkiye’ye değil daha önce çeşitli dünya ülkelerine yaptığı diğer yatırımlarla dikkat çekiyordu. The Abraaj Group’un %25’lik bir hisse satın almasıyla birlikte Hepsiburada’nın gelişim süreci devam edecek ve 2015 yılı içerisinde yeni bir depo faaliyete başlaması bekleniyor. Arkada kalan 10 yıl içerisinde 25 kat gibi büyük bir gelir artışı yakalamayı başaran Hepsiburada, gerçekleşen satışın ardından Doğan Online dışında The Abraaj Group ile birlikte faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Bu zamandan sonra Hepsiburada ve The Abraaj Group isimleri sık sık birlikte anılacak. 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu