AndroidMobilTeknoloji

Akıllı Telefon Pazarında Dünya Üçüncüsü Oldu

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Çin’li akıllı telefon üreticisi Xiaomi, LG firmasını geride bırakarak dünya 3.sü olmayı başardı.

Daha önceleri Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 11 ülkeye açılacağını ilan ederek ülkemizdeki fanlarını sevindiren Çin’li dev Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki dengeleri değiştirmeye devam ediyor. Kendi ülkesi Güney Kore’de Samsung egemenliğini bitiren Xiaomi, IDC’nin açıkladığı rakamlara göre 2014 yılı 3. çeyreğinde dünya 3.lüğüne yerleşmiş durumda.

Xiaomi

2014 yılı 3. çeyrekte toplamda 327 milyon 600 bin olarak açıklanan akıllı telefon satış rakamı, geçen yılın aynı dönemine göre %25.2 daha fazla.

Güçlü donanım ve düşük fiyatı buluşturan Xiaomi, Çin’in ardından Hindistan’da da büyük satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Beğenilen cihazlarıyla ülkemize de gelmesi beklenen Xiaomi için kesin bir takvim açıklanmasa da 2014 sonu, 2015 başı işaret edilen tarih diyebiliriz. Umarız en kısa zamanda ülkemizde de akıllı telefon kullanıcılarının tercihleri arasında yer almaya başlar…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu