Teknoloji

Akıllı Telefonları, Akıllı Parmaklar Yönetecek!

Fransa’da eğitimini sürdüren bir doktora öğrencisi yapmış olduğu kapsamlı çalışmalar sonucunda “dokunma hissine duyarlı” bir yapıya sahip robot parmak geliştirmeyi başardı. İşte bugünden sonra akıllı telefonları yönetmeye başlayacağını düşündüğümüz robot parmağın özellikleri…

Marc Teyssier’ın geliştirdiği, MobiLimb olarak adlandırılan bu teknoloji beraberinde akıllı telefon bulunduğu bir masanın üzerinde ilerleme imkanına sahip olabiliyor, mesaj geldiği zaman parmak kaldırarak bildirim verebiliyor ve cihaza yüklenmiş uygulamalarla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Geliştiricinin yapmış olduğu açıklamaya göre etkileşimleri daha da kişiselleştirebilmek adına robot parmak, akıllı telefonu tutan elle de etkileşime geçebiliyor.

BBC’ye geliştirici tarafından verilen demeçlerde bu parmağı görenlerin, tasarımını biraz ürkütücü bulduğunu ancak zaman içinde getirdiği kolaylıklar öngörülerek bu durumunda ortadan kalkacağını açıkladı.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu