AndroidAndroTabletMobil

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı!

Nexus cihazlar için Android 5.0 Lollipop sürümünün imaj dosyaları lgili cihazlarda yayınlanmaya başladı. Siz de Nexus bir akıllı telefon yada tablet sahibiyseniz cihazınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Google Android 5.0 Lollipop’u son yayınladı. Bilhassa Geçen ay tertip eden etkinlikte ayrıntılı şekilde tanıtılan en güncel işletim sistemi, Nexus 6 ve Nexus 9 gibi yeni tabletlerde ön yüklü olarak geliyor olacak. Fakat Google’ın bir önceki Nexus cihazları Nexus 4, Nexus 5 gibi akıllı telefonlar ile Nexus 7 ile Nexus 10 tabletler güncellemeyi önceden alan cihazlar olacak.

Dünya çapında yayınlanmaya başlayan güncelleme, bölgelere ve cihazlara yönelik kademeli olarak birden çok zaman içinde kullanıcılara takdim edilecek . Bunun manası , şayet fabrika görüntüsü benzeri manuel bir metot kullanmayı düşünmüyorsanız, birden çok zaman süresince OTA güncellemenin telefonunuza düşmesini beklemeniz gerekmektedir .

Android 5.0 Lollipop telefonunuza geldi mi?
Bunu muayene etmek amaçlı şayet bir Nexus cihazına sahip iseniz cihazın ayarlar kısmına girip, güncelleştirme menüsüne ulaşmanız gerekiyor. Buradan yeni bir güncelleme olup olmadığını denetleyerek, şayet bir güncelleme varsa cihaz bunu algılayacak ve işleme başlayacaktır.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu