AndroidMobilTeknoloji

Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Sırada

Daha yeni yeni Android 5 Lollipop güncellemeleri akıllı telefonlara dağıtım yapılırken sıradaki sürümünün Android 5.1 Lollipop olduğu ortaya çıktı. Android 5.1 Lollipop güncellemesi ne zaman çıkacak ve Android 5.1 Lollipop’un özellikleri neler olacak? Bir sonraki Android sürümü Android 5.1 Lollipop güncellemesinin bilgileri için aşağıdaki haberimize göz atın.

Android 5.1 Lollipop sürümü ile ilgili ilk bilgiler Android One internet sitesinin Endonezya' da yayın yapan kısmında görüldü. Öncelikle Android 5.1 Lollipop olarak belirtilen sürüm numarası daha sonra kaldırıldı. Bundan yola çıkarak ilk etapta Google 5.1 Lollipop sürümünü bu ülkede yayınlayarak deneyecek ve sonra aksayan yanlar test edilme aşaması geçtikten sonra kürsel anlamda güncelleme yayınlanacak.

Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geliyor!

Önemli iyileştirme içermesini beklediğimiz Android 5.1 Lollipop sürümü öncelikle Nexus cihazlara uyumlu. Daha önce gerçekleştirilen 5.0.1 güncellemesinde meydana gelen ani çökme, fazla pil tüketimi, aşırı ısınma, Wifi sorunları ve diğer optimizasyon çalışmaları çözülerek Android 5.1 sürümü daha stabil, güçlü ve kararlı çalışacak hale gelecek.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu