Android

Android 7.0 Nougat İlk Güncelleme Tarihi Ortaya Çıktı!

Mobil dünyada Android işletim sistemiyle çalışan telefonları tercih eden bireylerin şikayet konusunda en çok dile getirdikleri unsurların başında sistem güncellemeleri yer alıyor. Güncelleme tarihlerinde var olan düzensizlik, Nexus telefonların güncelleme konusunda daha öncelikli olması, ayrıca sunulan yeni güncellemelerden dolayı cihaz donanımlarının zorlanması (şarjın çabuk bitmesi vb.) gibi unsurlar şikayetlerin artmasına neden oluyor.

Ancak yukarıda söz ettiğimiz şikayet durumu amiral gemisi modellere sahip olanlar için geçerli değil elbette. Söz konusu kullanıcılar büyük bir heyecan içerisinde 7.0 Nougat güncellemesinin sahip oldukları amiral gemisi modelindeki telefonlarına sunulmasını bekliyorlar. Bu bekleyiş devam ederken Nexus telefonları için güncellemenin hangi tarihte yapılacağı ortaya çıktı.

Android 7.0 Nougat İlk Güncelleme Tarihi Ortaya Çıktı!

Bu bilgiler Kanada merkezli bir operatör tarafından ortaya çıkarıldı. İlk halka açık Android güncellemesi statüsünde olan Android 7.0 Nougat tarih 22 Ağustos 2016’yı gösterdiğinde LG Nexus 5P ve Huawei Nexus 6P isimli telefon modelleri için yayınlanacak.

Android 7.0 Nougat İlk Güncelleme Tarihi Ortaya Çıktı!

Android 7.0 Nougat güncellemesinin diğer telefonlar için hangi tarihlerde sunulacağı şimdilik ortaya çıkmış değil. 2016 yılı içerisinde diğer amiral gemisi statüsündeki akıllı telefon modellerinin de Android 7.0 güncellemesine sahip olacağı neredeyse kesin durumda.

Ayrıca LG G4 gibi bir önceki amiral gemisi modelleri de büyük ihtimalle bu güncellemeye sahip olacak. Elbette bu telefonlar için daha birkaç aylık süre var gibi gözüküyor.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu