Android

Android 7 Telefonlarda Neyi Değiştirecek?

Her yıl Android İşletim Sisteminin yeni bir sürümünü piyasaya süren Google, 2016 senesinde ise Android 7 sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Peki Android 7 ile telefonlarda ne değişecek?

Cihazlara Android N (7.0) ile ne tür yeniliklerin geleceği net olarak bilinmiyor.  Yine ücretsiz bir şekilde sunulması planlanan Android N yani 7.0 sürümünün cihazınıza gelmesi de, sahip olduğunuz tablet ve telefona göre değişiyor. Mayıs ayında yayınlanması planlanan Android N, Ekim ayından itibaren ise kullanıma sunulacak.

Android 7 Telefonlarda Neyi Değiştirecek?

Tam olarak çıkış tarihi bilinmese de, Google' ın geçmiş güncellemelerine bakıldığında bir tahmin yürütmek mümkün oluyor. Büyük bir ihtimalle Ekim ayından önce cihazlardaki yerini alması beklenen Android 7, öncelikle Nexus markalı tablet ve telefonlarda güncelleme yolu ile kullanılmaya başlanabilecek.

Güncelleme ile Android Marshmalwallow güncellemesi yapmayanların, muhtemel güncellemeleri ile son sürüm bir işletim sistemi telefonlarına yüklenmiş olacak. Cihazınız biraz daha eskiyse, bir süre daha beklemeniz gerekebilir.  Android N ile gelecek bir diğer özellik ise, cihazınızın ekranını bölebilme özelliği olacak.

Android 7 Telefonlarda Neyi Değiştirecek?

Menüde ise Hızlı Ayarlar satırı ile pi tasarruf modu, El feneri ve Uçak modu gibi özelliklere daha hızlı bir şekilde ulaşılabilecek.

Android 7 (N) Haberleri;

Yeni Android N (7.0) ile Uygulamaları İndirmek Daha Hızlı Olacak

Android N Tanıtımı Ne Zaman?

Android N 7.0 Muhtemel Tanıtım Tarihi

MWC 2016: General Mobile’ dan Yeni Android One

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu