Nasıl Yapılır?

Android Çağrı Engelleme 2018, İstenmeyen Çağrı Nasıl Engellenir?

Android çağrı engelleme, Google’ın geliştirdiği telefon çevirme uygulaması ile daha kolay hale geldi. Artık kullanıcılar hiç hissetmeden Android telefonlara gelen çağrılar hemen engelleniyor.

Android markette istenmeyen çağrıları engellemeye yönelik 3. parti yazılımlar bulunuyordu. Lakin bu uygulamaların ana geliştirici tarafından sunulmaması kullanıcıların tereddüt yaşamasına neden oluyordu. Çağrı engellemeye yönelik kullanıcı taleplerini dikkate alan Google bilinmeyen ya da kötü amaçlı çağrıların engellenmesini sağlayan bu özellik 3. parti yazılımlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmış olacak.

Yani Android stok sürümü istenmeyen çağrıları engelleyebilir özellikte olacak.

Google’ın Android çağrı engelleyici uygulaması istenmeyen çağrıları otomatik olarak engelliyor. Tercih ederseniz bu çağrılarda telefonunuz çalmıyor ve herhangi bir uyarı da almıyorsunuz. Ancak çağrı geçmişini kontrol ettiğiniz zaman böyle bir çağrı aldığınızdan haberdar oluyorsunuz. Arayan kişi sesli mesaj bıraktığı takdirde, sesli mesaj dinlenebiliyor.

Google’dan daha önce davranan bazı telefon üreticileri kendi telefonlarının stok sürümlerinde çağrı engelleyici yazılımlara yer vermiş durumda olduklarından, Google’ın sunmuş olduğu çağrı engelleme programları bu telefonlarda orijinal olarak bulunmuyor.

Ancak kullanmayı dilerseniz Play Store’dan indirebiliyorsunuz.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu