Teknoloji

Android ve iOs 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

4.5G teknolojisinin bugün itibari ile kullanıma sunulması nedeniyle hazırladığımız bu haberimizde, 4.5G ayarlarını Android veya iOs için nasıl aktif edebileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz. Yeni teknolojiye uygun bir akıllı telefona sahipsiniz ve 4.5G uyumlu bir sim kartı bağlı olduğunuz operatörden temin ettiniz. Kullanım için ayarları aktif etmediyseniz 4.5G hizmetinden yararlanamazsınız. Tabii burada bir önemli detay da bağlı olduğunuz operatörün 4.5G paketlerinden size uygun bütçeli olana geçiş yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Eğer bu ayarları yapmadıysanız 4.5G’yi telefonlarımız üzerinde nasıl aktif hale getireceğinize hızlıca göz atalım istedik.

 

4.5G ayarlarını aktif etmek için, iOS işletim sistemi ve Android işletim sisteminde aynı işlemi farklı ayarlar menülerinden yapıyoruz. Öncelikle Android tarafına bir bakalım…

Android Cihazlarda 4.5G Aktif Etme;

– “Ayarlar” bölümüne girin ve “Diğer…” seçeneği ile devam edin,

Android ve iOs 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

– Bu bölümde “Mobil Ağları”ı seçin ve “Tercih Edilen Ağ Türü” kısmına girin.

Android ve iOs 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

-Seçenekler arasında bulunan “4G”yi işaretleyerek işlemi sonlandırın.

Android ve iOs 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Android cihazlarınızda 4.5G hızında interneti kullanmaya başlayabilirsiniz. Paketinizde bulunan kotayı da unutmayın!

iOs İşletim Sisteminde 4.5G Ayarları, Aktif Etme;

– “Ayarlar” altında yer alan “Hücresel” seçeneğine giriş yapın,

iOs 4.5G ayarları

–  “Ses ve Veri” bölümüne giriş yapın,

iOs 4.5G ayarları

– 2G, 3G ve LTE seçenekleri arasından “LTE”yi seçerek iOs işletim sistemindeki 4.5G ayarlarını tamamlayın. (Eğer 3G kullanmak durumunda kalırsanız bölümden 3G aktif etmelisiniz.)

iOs 4.5G ayarları

Haberimizde sizlere Android veya iOs yani Apple akıllı telefonlarınızda 4.5G teknolojisini nasıl aktif hale getirebileceğiniz anlattık. Umarız faydalı olmuştur.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu