Uygulama

Android Kullanıcılarının Mutlaka Sahip Olması Gereken 10 Uygulama

Android kullanıcılarının mutlaka sahip olması gereken uygulamaları kategorilerinde en iyi olan 10 uygulamayı sizler için listeledik. Akıllı telefonunuzu kişiselleştirirken, işlerinizi organize ederken ve daha pek çok alanda size yardımcı olacak bu uygulamalardan bazılarını tanıyor yada duymuş olabilirsiniz. 2018 yılına ait olan listemizde en çok işinize yarayacak olan uygulamayı bulun ve verdiğimiz linkten (Google Play) telefonunuza indirin. Şimdi Android Kullanıcılarının Mutlaka Sahip Olması Gereken 10 Uygulama haberimize başlayalım.

1. Tiny Scanner

Android cep telefonunu tarayıcı olarak kullanmak isteyenler için hazırlanmış bu uygulama ücretsiz sürümünde dahi tarayıcıyla ilgili çeşitli ihtiyaçlarınızın neredeyse tamamını karşılıyor.

Link: Tiny Scanner

2. Para Yönetimi (Realbyte)

Para yönetimi, ekonomik bütçesini takip etmek isteyenleri istatistiksel verilerle buluşturan nakit, borç ve alacak takibi uygulamasıdır. Nakit, banka ve diğer çeşitli hesaplarınızın takibini bu uygulama üzerinden eş zamanlı olarak yapabilirsiniz.

Link: Para Yönetimi

3. Puhu TV

Puhu TV ile birlikte dizi saati bekleme devri sona ererken bu uygulamaya özel olarak hazırlanmış diziler ve beraberinde reklam sürelerinin kısa oluşu bu uygulamayı daha da avantajlı hale getiriyor.

Link: Puhu TV

4. Ampere

Akıllı telefon sahiplerinin karşılaşmakta oldukları en büyük problemler arasında şarj sorunları yer alıyor. Ancak tam anlamıyla bu sorunların farkına varabilmek için çeşitli yardımcı araçlara ihtiyaç duyuluyor. Ampere uygulamasının bu araçlar arasında en iyilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu uygulama aracılığıyla bataryanın hangi teknolojiye sahip olduğunu, mevcut pil sağlığını, voltaj değerini ve mA cinsinden anlık kullanılan enerji oranını görebilirsiniz. Böylece batarya sağlığı takibinizden kaçmaz.

Link: Ampere

5. One Note

Artık neredeyse tüm notların cep telefonlarına saklandığı bu dönemde birçok not alma uygulaması hazırlanmış durumda. Ancak bunlar arasından en iyilerinden bir tanesinin One Note olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

One Note uygulamasını bu kadar önemli hale getiren başlıca özellikleri; metin notları, kalemle not alma, sesli not alma, hatırlatıcı not, görüntülü not alma, alınan notları kategorilere ayırma, bulut sistemi üzerinden çalışarak PC-telefon arasında eş zamanlı çalışma olanağı sağlama şeklinde sıralayabiliriz.

Link: One Note

6. Yayın Ekranı

Günümüzde gerek iddia oynamak gerekse güncel spor akışını takip etmek için çeşitli spor takip uygulamaları kullanıyor. Yayın ekranı ise karşılaşmaların hangi saatte, kanalda oynanacağını anlık olarak öğrenebilmek için en iyi uygulamalar arasında yer alıyor.

Arama motorlarından maç saatini, kanalını öğrenmeye uğraşmak yerine bu uygulamaya girerek saniyesinde öğrenebilirsiniz.

7. Screen Recorder 5+

Telefonunuzda yaptığınız herhangi bir şeyi kayıt altına almak ve sevdiklerinizle paylaşmak mı istiyorsunuz? O zaman telefon ekranında olup biteni görsel ve video olarak kayıt altına alan Screen Recorder 5+ uygulamasını öneriyoruz.

Link: Screen Recorder 5+

8. Microsoft Corporation Uygulamaları

Bilgisayarı yanınızda taşımak yerine cep telefonunuzu bir bilgisayar olarak kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle Microsoft Corporation uygulamalarına sahip olmanız gerekiyor.

Birde akıllı telefonunuzda klavye – Mouse desteği bulunması halinde başlıca; Word, Excel, Powerpoint, One Drive, Office Lens gibi uygulamalar cep telefonunuzu adeta bir bilgisayara çeviriyor.

Link: Microsoft

9. Leader Task

Leader Task, genel anlamda ücretli bir uygulama olsa da yılın bazı dönemlerinde trgiveawayoftheday işbirliğiyle 1 yıllığına ücretsiz olarak veriliyor. Uygulamada iş zamanlaması yapma, personellere görev atama, mevcut iş akışını takip ederek personel görevlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenme, geçmiş dönemlerdeki iş listelerini kontrol etme, rapor oluşturma gibi çeşitli kapsamlı özellikler bulunuyor.

Ayrıca aldığınız tüm notlar bulut veri tabanında saklandığından telefon-PC üzerinden eş zamanlı olarak çalışabiliyor, ilave olarak aynı hesaba birden fazla bilgisayar üzerinden bağlanabiliyorsunuz. Leader Task koordineli çalışmak için kullanılabilecek en iyi uygulamalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Link: Leader Task

[affiliate_news2 id=”9418″]

10. Parallel Space

Parallel Space uygulaması, cep telefonunuzun içinde yeni bir cep telefonu daha oluşturarak hesaplarınızı ikilemenizi sağlıyor. Yani bir tane WhatsApp, Skype vb. türde hesaplar sizin için yeterli kalmıyorsa iki hesap kullanmak istiyorsanız yalnızca Parallel Space uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Örneğin 2 farklı numaranıza ait WhatsApp hesabını bu uygulama aracılığıyla tek telefon üzerinde kullanabilirsiniz.

Link: Parallel Space

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu