Android

Android Ücretli Olacak mı? Android Neden Ücretli Olabilir?

Android Ücretli Olacak mı? Android Neden Ücretli Olabilir? AB tarafından Google verilen cezalar sonrasında Android ücretli hale gelebilir. Bu cezaların ana nedeni Google’ın işletim sistemini ücretsiz satması, ancak ek paketler halinde gelir elde etmesi olarak tanımlandı.

The Verge kaynaklı bir haberin ardından ortaya çıkan bu durumda Google’ın yöneticilerinden bir tanesi olan Sundar Pichai’nin yazısında, Google’ın diğer uygulamalarıyla birlikte bir Android ekosistemi oluşturulduğu ve Avrupa Birliği’nin almış olduğu kararın ardından bu dengenin bozulması nedeniyle Android’in ücretli hale gelebileceğini belirtti.

Sundar Pichai
Sundar Pichai

AB Komisyonu, çoğu akıllı cihazda yer verilen Android işletim sisteminin piyasada sahip olduğu hakimiyeti kötüye kullandığı gerekçesini öne sürerek Google 4,3 milyar euroluk para cezası kararı aldığını açıklamıştı. Bu kararın ardından, yaklaşık 90 gün içerisinde Google’ın çalışma biçiminde değişiklik yapılması gerektiği de eklenmişti.

AB tarafından verilen bu büyük cezanın ardından Google’ın çalışma düzeni üzerinde değişiklikler yaptığı ve büyük ihtimalle Android’i ücretli olarak sunmayı planladığı düşünülüyor.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu