Mobil

Android’in yaratıcısı Andy Rubin’in yeni telefonu görüntülendi!

Android yaratıcısı Andy Rubin 2003 yılında Android adını verdiği şirketi ile milyonların kullandığı bu mobil işletim sistemini geliştirmişti. Google’ ın dikkatini çekmesiyle Andy Rubin Android şirketini 2005 yılında Googla’ a satmış ve burada çalışmaya başlamıştı. Geçen yıl ise ani bir karar ile Google ile yollarını ayıran Andy Rubin yeni projelerde yer almak istediğini belirten bir açıklama yapmıştı. Bir çok teknolojiseveri meraklandıran yeni proje kelimesi nihayetinde ortaya yavaş yavaş da olsa çıkmaya başladı. Android’in yaratıcısı Andy Rubin’in yeni telefonu görüntülendi!

Android’in yaratıcısı, Twitter üzerinden paylaştığı görselde yeni projesi olan akıllı telefonun önden bir kısmı görülüyor. Teknolojiyi özellikle Andy Rubin’ i takip edenler çalışma hakkında bilgileri vardı fakat ne teknik özellikleri ne bir fotoğraf daha önce Andy tarafından paylaşılmamıştı.

Cihazın büyük ilgi göreceğini düşünen Rubin, cihazın teknik detaylarını henüz paylaşmadı. Şu an için tek bildiğimiz; Rubin’in şirketi Essential Products‘ın kayıt altına aldığı akıllı ürünler arasında telefonlar, tabletler, akıllı ev ürünleri ve giyilebilir cihazlar yer alması.

Android'in yaratıcısı Andy Rubin'in yeni telefonu görüntülendi!

Dolayısıyla böyle bir paylaşım Andy Rubin tarafından gelince acaba yeni işletim sistemi nasıl olacak? Android ile ne tür benzerlikleri olacak? Andy Rubin çıkartacağı yeni telefonda hangi yenilikler olacak? soruları akıllara geliyor…

 

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu