Teknoloji

Apple, GSM Operatörü Olacak Mı?

Google, Samsung, Facebook ve Apple gibi teknoloji devlerinin, teknolojinin gücünün sınırlarını aşarak birçok konuda yeni çözümler yarattıkları bir gerçek.

Birden çok amaca hizmet etmeyi hedefleyen teknoloji devlerinden biri olan Apple ise bu konuda mobil ödeme işlemleri, sürücüsüz otomobil çözümleri gibi konulara girişmişti. Son olarak Apple’ın GSM Operatörü olacağına ilişkin iddialar ortaya çıkmıştı.

Apple GSM Operatörü Mü Oluyor?

Cupertino merkezli şirketin, ABD merkezli olarak O2 ve AT&T gibi mobil operatörleriyle rekabet edeceği iddia ediliyordu. Apple CEO’su Tim Cook ise Amsterdam’da düzenlenecek Startup etkinliği öncesi bu iddialar hakkında konuştu.

Geçen zamanlarda O2, Orange, AT&T, T-Mobile gibi operatörlerle çalıştıklarını belirten Tim Cook; çalışmaların daha ileri boyutlara ulaşmayacağını ifade etti.

Şirketinin ve kendisinin bu konuda hiçbir uzmanlık alanına sahip olmadığını belirten Tim Cook, GSM Operatörü girişimlerine sıcak bakmadıklarını ve bu iddiaların gündemlerinde olmadığını dile getirdi.

Teknolojinin farklı alanlarındaki girişimlerini sürdüren Apple, en azından şu an için GSM operatörü alanına girmeye sıcak bakmıyor, tabii ki ilerleyen zamanın neler getireceğini bilemeyiz. Eğer teknoloji devinin böyle bir planı olsaydı var olan rekabeti daha da arttıracağından kimsenin şüphesi olmazdı.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

2 Yorum

  1. Apple için gsm operatörü olacak diyorlardı demekki çalışmalar yetersiz kalmış, vazgeçmişler. İyi olmuş herkes işini yapsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu