Samsung

Apple Ve Samsung Yeni Bir Anlaşma Gündemde!

Patent davaları ile devamlı birbirini hırpayalan, teknolojinin iki büyük devi Apple ve Samsung yeni bir anlaşma yapabilir. Akıllı telefon piyasasında birbirlerinin en büyük rakipleri olan bu iki teknoloji devi yeniden ortak bir anlaşmaya imza atabilirler. Apple’ın mobil ürünlerinde kullandığı parçalar bilindiği gibi Samsung veya başka markaların üretimleri. Bilindiği gibi Apple Eylül ayında iPhone 7 modelini tanıtacak. Ancak Apple ve Samsung arasında yapılan anlaşma daha çok iPhone 7S modelini ilgilendiriyor.

Gelen iddialara göre Apple iPhone 7S modelinde OLED ekran kullanacak ve bu ekranları da Samsung firmasından tedarik edecek.

Güney Kore basınının iddialarına göre OLED ekran üretiminde pazarda büyük bir hakimiyeti olan Samsung ile anlaşmaya giden Apple, bu anlaşma için 2,59 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Bu anlaşma çerçevesinde Samsung’un 100 milyon adet 5,5 inçlik OLED panel üreteceği söyleniyor. 4,7 inçlik panel üretimi hakkında herhangi bir bilgi bulunmaması ise OLED panellerin Plus versiyonuna özel olma ihtimalini akıllara getiriyor. Son olarak bu durum ne Apple ne de Samsung tarafından doğrulanmış değil. Ancak ilerleye günlerde bu durum netlik kazanacağı gelen söylentiler arasında.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu