Teknoloji

Apple Watch Yeni Ayrıntılarıyla Karşımızda

Apple'ın geliştiricileri geçtiğimiz günlerde iOS 8.2'nin yeni betasını yayınladı. Bunun yanı sıra Apple Watch'un eşleştirme görevi üslenen Companion uygulamasıda artık kullanımda. 9to5MAc tarafından yayınlanan detaylara göre Companion uygulaması, Apple Watch'ın özel ayarlarını yapılandırabiliyor. Artık yeni kullanıcılar yaptıkları özelleştirmelerle iOS'ta etkileşimin nasıl olacağına karar verebilecekler.

Apple Watch'un uygulama düzeni ve ana ekranı iPhone uygulaması kullanılarak ayarlanabilecek. Örneğin; stok, semboller vb. konularda kullanıcının değişiklik yapmasına imkan doğacak. Companion uygulaması üzerinde mesajlar için varsayılan cevap yöntemi sesle dikte edilecek veya daha önceden kaydedilmiş sesli not olabilir. Bunların yanı sıra standart cevap verme imkanının seçilme olasılığı da var. Özelleştirilebilir kısımlar arasında bildirimler de bulunuyor. Fitness, Haritalar vb. uygulamalarda yönelik de benzer ayarlar mevcut.

Apple Watch Yeni Ayrıntılarıyla Karşımızda

Companion uygulamasında cihazla ilgili detayları da görebileceğiz. Apple Watch'un depolama alanı, hafıza boyutu, içerisinde ne kadar medya dosyası barındırdığı gibi bilgilerde görülecek. Geçen yıl basın yoluyla duyurulan Apple Watch, tahminen bu yıl mart ayında piyasaya sürülecek. Satış etiketinin 349 dolar olacağı söyleniyor.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu