Teknoloji

Apple’dan Bükülebilir Telefon Patenti Başvurusu

Farklı patent girişimleri ve yeni tasarımlarıyla gündeme her zaman damga vurmayı başaran Apple şimdi bükülen iPhone’nin patentini almak için başvuru yaptı. Daha önce iPhone 6 Plus’ta ortaya atılan bükülme iddiaları akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini bir hayli çekmişti.

Apple’dan Bükülebilir Telefon Patenti Başvurusu

Kısa süre önce gündeme iPhone 6 ve iPhone 6 akıllı telefon modellerinin bükülme iddiasıyla gündeme gelen Apple firması bu iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını söyleyerek reddetmişti. Fakat ortaya atılan iddiaların üzerinden fazla bir zaman geçmiş olmamasına rağmen yapılan yeni patent girişiminin ardından bu iddialar Apple firmasının ilgisini bayağı çekmiş gibi gözüküyor. Yeni modelin katlanabilir esnek yapıya sahip olması için üretiminde kullanılan tüm malzemelerin plastik, fiber malzeme olması gerekiyor. Böylece kullanım esnasında cihazın ekranı ve diğer donanımının zarar görmemesi sağlanmış olacak.

Apple firmasının bükülebilir iPhone patentini yeni modellerde ne zaman kullanacağı henüz bilinmiyor. Kısa zaman önce akıllı kalem patenti alarak büyük yankı oluşturmuştu. Akıllı telefon dünyasında Apple firmasının bükülebilir iPhone konusunda yaptığı patent girişiminin çılgınlık olduğu söylendi.

Apple ile ilgili diğer haberlerimiz

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu