Teknoloji

Arkada Bıraktığımız Haftada Google’da En Çok Bunlar Arandı

Kış saati çoğu ülkede 25 tarihinde kullanılmaya başladı. Fakat Türkiye’de seçimler sebebiyle 8 kasım tarihine ertelenmesi insanların kafalarını karıştırdı. Üstelik kış saati uygulamasının Türkiye’de geçersiz olmasına rağmen telefon ve tablet gibi akıllı cihazların otomatik olarak kış saatine geçiş yapması durumu işin içerisinden çıkılmaz hale getirdi.

Google arama trendleri arasında yer alan konular o dönem içerisinde insanların en çok ilgi gösterdiği ve arama çubuğuna en çok yazdıkları konulardan oluşmakta. Bu durum yalnızca kafaları karıştırmakla kalmadı aynı zamanda Google Arama Trendleri üzerinde de büyük değişiklikler oluşmasına sebep oldu. İnsanlar Google’a sık sık saat kaç, saatler ne zaman geri alınır gibi sorular sormaya başladı.

19-26 Ekim Tarihleri Arasında Google’da Trend Olan Konular Aşağıdaki Gibidir.

  1. Saat kaç, saatlerin geri alınma tarihi gibi konular
  2. Aşure günü
  3. Yılmaz Köksal

En popüler arama konularının yanı sıra gözden kaçmayan dikkat çekici bazı sonuçlarda var. “30. yılını kutlayan Geleceğe Dönüş Serisi” en çok yapılan aramalar listesinde 8. sıraya girdi.

Tüm dünya tarafından tanınan efsanevi boksör Muhammed Ali 10.sıraya girerken, 11.sırada kısa bir süre önce Türkiye’de de kullanıma sunulan Google Street View yer aldı.

Aramaların 29. Sırasında ise NASA bulunmakta. Son zamanlarda “Uzayda hayat var mı” sorusu insanlar tarafından merak edilmeye ve Google’da aranmaya başladı. Sonuç olarak Mars gezegenine insanların ulaşabilmesi için sürdürülen çalışmalar hala devam ediyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu