Mobil

Asus Zenfone Serisi 3. Modellerle Devam Ediyor

Ürettiği akıllı cihazlarla alt ve orta segment için önemli işlere imza atan Asus, çıkan son modelin üzerine bir yıl gibi bir süre geçmesine rağmen henüz telefon serisine yeni bir model eklemiş değil.

ZenFone 2 modelini 2015 yılının ilk günlerinde düzenlenen CES’te (Tüketici Elektroniği Fuarı) tanıtan Asus, 4GB RAM özelliği ile akıllı cihaz sektöründe uzun bir süre ilgi odağı oldu.

ZenFone serisinin yeni modelleri olan ZenFone 3’ten haberler beklenedursun, Asus CEO’ su Jerry Shen, firmanın 30 Mayıs tarihinde düzenleyeceği “Zenvolution” etkinliğine dair önemli şeyler söyledi.

asus_zenfone

Asus Haziran Ayında 3 Yeni Telefon ile Geliyor

Asus Ceo’su Jerry Shen, Haziran ayında, ZenFone 3 isimli akıllı telefonlarla tekrar mobil cihaz dünyasında sahneye çıkacaklarının haberini verdi. Asus mobil cihaz dünyasına üç yeni modelle dönecek ve bu telefonlar orta segmentteki telefonlara rakip olacak.

Telefonların teknik özelliklerine ilişkin bilgiler henüz ortaya çıkmazken, gelen haberler USB Type-C girişi ve parmak izi tarayıcısının ZenFone 3 serisiyle geleceğini gösteriyor. Shen, ayrıca cihazlarda kullanacakları işlemcilerin %90’lık bölümünün Qualcomm, %’luk bölümün ise MediaTek’ten tedarik edileceğini söyledi.

Asus’un 30 Mayıs tarihinde düzenleyeceği etkinlikte ek olarak ZenPad tablet ve Zenbook masaüstü bilgisayar serisi tanıtılacak. Asus’ un ZenVR adında bir sanal gerçekçilik gözlüğü duyurması da bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu