Mobil

BlackBerry Rio Z20 İnternete Sızdı

Ortaya atılan yeni iddialara göre BlackBerry, Rio Z20 akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.
BlackBerry uzun zaman üzerinde dolaşan kara bulutlara karşı sıkı bir mücadele verdi. Kare ekran kategorisinde ilk akıllı telefon modeli BlackBerry Passport ile bu sıkıntıyı dağıtmaya başlayan Blackberry, yeni modeller üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Ortaya atılan iddialara göre Kanada merkezli BlackBerry üreticisinin orta ölçülerde yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışma yaptığı söyleniyor.

BlackBerry Rio Z20 İnternete Sızdı
BlackBerry Rio Z20 İnternete Sızdı…
BlackBerry tarafından üzerinde çalışılan yeni telefon modeli Rio Z20 olarak adlandırıldı. Bunun yanı sıra yeni sürümün teknik özellikleri de ortaya çıktı. Sızan verilere göre Rio Z20’nin 5 inç büyüklükte 720p çözünürlükte dokunmatik ekranı var. Güç kaynağı ise 1.5 GHz hıza sahip çift çekirdek Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 model yonga seti. 2GB RAM’e sahip telefonun bataryası da 2.800 mAh değerinde. 2MP ön kameraya sahip 9.5 mm kalınlığındaki Rio Z20’nin 8MP arka kamerası bulunuyor.
Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı tasarım modeliyle piyasaya sürülecek olan telefonun, şubat ayında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu