Teknoloji

Çağın Araçları Kendini Park Ediyor

Reklam

Alman araba üreticileri her geçen gün çığır açan yeni modellerle birlikte otomotiv dünyasına damga vurmayı başarıyor. Alman otomobil markalarından bir tanesi olan BMW çevreyi koruyan ve teknolojik ulaşım sistemlerine ayak uyduran yeni araç modelleriyle birlikte her zaman olduğu gibi yine adından söz ettiriyor. Bu yıl hibrid i8 elektrikli i3 küçük modeliyle dillere düşen BMW, gelecek zamanlarda üretimini üstlendiği tüm araçlara hibrid sürüş sistemini koyacağını açıklamıştı.

Çağın Araçları Kendini Park Ediyor
Çağın Araçları Kendini Park Ediyor!
BMW i3 tam elektrik sistemine tabi olmasının dışında, bir buton aracılığıyla park edilebildiği içinde büyük bir ilgi çekiyor. Fakat BMW üreticileri yalnızca bununla yetinmek istemiyor. İlerleyen zamanlarda ürettiği araçlara koyacağı farklı bir sistemle araç akıllı saatten verilen komut aracılığıyla kendini park edebilir hale gelecek.

BMW firması akıllı saat aracılığıyla gerçekleşen park sistemine “Remote Valet Parking Assistant“ ismini veriyor. Araç etrafında yer alan lazer sensörler aracılığıyla çevreyi tanıyacak ve hiçbir şeye çarpması söz konusu bile olmadan park yerine kadar kendisi ulaşacak. Aracın gideceği yönü belirtmek için, sahip olduğu dijital haritadan park yerini saplamak yeterli oluyor.

Reklam

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Reklam
Başa dön tuşu