LG

CES 2016: LG’ nin Yeni Telefonları

CES 2016 fuarında LG firması 2 yeni orta seviye akıllı telefon tanıtarak hızlı bir başlangıç yaptı. Yeni telefonlar, LG' nin amiral gemisi diye tabir ettiğimiz ürünlerinden bazı özellikleri alarak karşımıza geliyor. K serisi olarak adlandırılan bu yeni telefonlar orta seviye kullanıcılara hitap edecek şekilde yapılandırılmış.

LG K7 ve K10 akıllı telefonlarına gelen yeni özelliklere baktığımızda ise "Gesture Shot" ve "Gesture Interval" işlevleri öne çıkıyor. Elinizi kameranın önünde hareket ettirerek fotoğraf çekebiliyorsunuz. 

Ön kamarasında flash bulunan bu yeni K serisi hedef kitle olarak selfie meraklılarını alıyor. 

LG K7' nin daha alt bir seviyeye hitap ettiğini söyleyebiliriz. K7 kamera özelliklerine baktığımızda 8MP arka, 5MP ön kamera ile gelirken LG K10, 13MP kamera ve 8MP ön kamera ile birlikte geliyor.

Her iki telefonda LTE ve 3G destekli geliyor. Yabancı teknoloji bloglarından gelen ilk bilgilerde LTE modelin daha yüksek teknik özellikler ile geleceği anlaşılıyor. 

LG K10 5,3 inç Ekran
1,2GHz veya 1,3GHz dört çekirdekli işlemci
2,300mAh pil
16GB depolama
Android 5.1 Lollipop

LG k7 ise 5 inç Ekran
1,1GHz dört çekirdek işlemci
1,5GB RAM
2,125mAh pil
2,125mAh pil

LG firmasından yeni çıkan K serisi bu akıllı telefonların ne zaman piyasaya süreceğine dair herhangi açıklama yapılmadı.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu