LG

CES 2016: LG Rulo Yapılabilir Ekran Tanıtıldı

CES 2016 etkinliğinde ön plana çıkan ürünlerden bir tanesi de LG kağıt gibi rulo yapılabilir ekran oldu. Henüz prototip aşamasında olan bu ürün CES 2016’da tanıtıldı. Önümüzdeki yıllar içerisinde her evin vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olacağını düşündüğümüz bu ürün CES 2016’da büyük yankı uyandırmayı başardı.

Ekran paneli bir kağıt kadar ince. Görüntü kalitesi yüksek çözünürlükte ve rulo yapılması halinde dahi görüntü kalitesinde herhangi bir bozulma oluşmuyor. Şuan ki durumda yansımalar oluşabiliyor. Fakat ürün henüz prototip aşamasında. Yani zamanla büyük gelişmeler kaydedecektir.

Rulo Yapılabilir Ekran Neden Önemli?

Örneğin okuduğumuz bir dergi veya gazeteyi rulo haline dönüştürerek cebimize atabiliyoruz. Fakat burada rulo yaptığımız şey basit bir kağıt parçası değil. Bir şeyler gerçekten aşılmış durumda. TV izlediğimiz ekranı rulo haline getiriyoruz.

Ev içerisinde standart bir televizyon yeri olur. Fakat ekstra olarak bir televizyon için daha yer ayarlamak sıkıntı oluşturur. Rulo haline getirilebilen bu televizyon sayesinde ekstra bir TV için yer ayarlama zahmetine girmeye gerek kalmıyor. Yani TV’yi izledikten sonra tekrar rulo haline getirip alandan tasarruf edebiliyoruz.

CES 2016: LG'nin kağıt gibi rulo yapılabilir ekranı böyle çalışıyor

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu