Teknoloji

Chrome’ a Yeni Rakip; Vivaldi Tarayıcı

Yeni bir tarayıcı olarak karşımıza çıkan Vivaldi Tarayıcı (Browser), kişiselleştirme ve verimlilik anlamında kendine güveniyor. Windows 10 ile beraber büyük bir gürültü ile gelen Microsoft Edge tarayıcısı beklenenleri tam karşılayamamıştı. Bununla beraber Windows 10 devamlı yaptığı güncellemeler ile Edge’ i Chrome‘ un karşısında tutmaya çalışıyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Vivaldi’ nin ortaya çıkması tarayıcı piyasasında tüm dengeleri bir anda değiştirebilir. Kişiselleştirme ve hız konusunda ayrı bir paragraf açan Vivaldi Tarayıcı (Browser) kullananlardan gayet güzel dönüşler almakta. Özellikle RAM tüketiminde oldukça iyi durumda olan Vivaldi, bizce ciddi anlamda Chrome‘ a rakip olabilir.

Vivaldi Tarayıcı (Browser) Tanıtım Videosu;

Bir internet tarayıcısından daha fazlasını bekleyenler için verimliliklerini ve üretkenliklerini artıracak yeni özellikler sunan yeni tarayıcı Vivaldi, kullanıcılar için kişiselleştirme açısından pek çok imkânı barındırıyor. Windows, OS X ve Linux bilgisayarlarda kullanıma açıldığını belirtelim. Tarayıcının, mobil sürümü için ise hazırlıklar devam ediyor.

Chrome' a Yeni Rakip; Vivaldi Tarayıcı
Chrome’ a Yeni Rakip; Vivaldi Tarayıcı

Vivaldi Tarayıcı kendini böyle tanımlıyor;

Her Şeyi Özelleştirin

Webi kendinize ait yapın

Hepimiz tamamen benzersiziz ve farklı şeyler isteriz. Vivaldi web tarayıcısı, size uyum sağlayarak birşeyleri kendi tarzınızla yapmanıza olanak sağlar, tam tersini değil. Sayfanın alt kısmında ya da yan taraflarında konumlandırılmış sekmelerden mi hoşlanırsınız? Belki farklı yerlerde konumlandırılmış bir adres çubuğu istiyorsunuz? Devam edin ayarları değiştirin. Kendi klavye kısayollarınızı, fare hareketlerinizi ve görünümü elde edin.

Sekme Grupları ve Döşemeler

Sekmelerinizi Yönetin

Düzensiz sekmelerden yoruldunuz mu? Karışıklığı Vivaldi ile temizleyelim. Sekmelerinizi, aşık olacağınız Sekme gruplarını kullanarak özelliği ile sekmelerinizi düzenleyin. Bu özellik birden fazla sekmeyi bir grup altına toplar. Kolay gruplama için bir sekmeyi bir diğerinin üzerine sürükleyin. Bundan daha kolay olmamıştı.

Vivaldi Tarayıcı İndir

Not: Vivaldi Tarayıcıyı indirdik ve kullanıyoruz. İlk izlenimlerimiz ile ilgili bilgileri kısa bir zaman içinde paylaşacağız. Ancak şunu belirtebiliriz ki ekip gayet başarılı bir iş ortaya çıkarmış. Kullanım ve tasarım ilk aşamada bizden geçer not aldı. Umarız Vivaldi Tarayıcı, browser piyasasına yeni bir soluk getirir.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu