Teknoloji

Corning Gorilla Glass 4

Birçok mobil cihazın ekranlarında kullanılan Corning Gorilla Glass, 4. Nesil ekran kalitesi ile, yeni üretilecek tabletler ve akıllı telefonlar gibi birçok mobil cihaz tanışmaya hazırlanıyor. Bu teknoloji sayesinde artık, mobil cihazların ekranları eskisinden daha sağlam bir hale gelmektedir.

Geçmişten bugüne kadar 1395 ayrı model ve 3 milyara yakın cihazda kullanılan Corning Gorilla Glass teknolojisi, yeni sürüm olan Glass 4 ile yeni cihazlarda yerini almaya başladı. 4. Nesil Corning Gorilla Class’ın ürettiği yeni ekran sağlamlaştırıcıların, eski sürümü olan Glass 3’e göre %80 daha sağlam olduğunu söylemekte yarar var. Glass 3’e göre 3 mm daha önce üretilen Glass 4’te yapılan testler, cihazın 1 metreden yapılan bir düşüş testlerinde, %80 oranında daha sağlam olduğunu göstermiştir. Ancak bu sağlamlık cihazların alaca direk darbeler için geçerliliğini korumaktadır.
corning-gorilla-glass
Glass 4, 2015 senesinde satışa çıkması planlanan cihazlar için kullanılmaya başlanıldı. Corning Gorilla Glass 4 ile, ekranlar artık eskisinden daha sağlam!

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu