Teknoloji

DirectX 12 Farkındalık Yaratmaya Geliyor

Teknolojinin en tanınmış isimleri arasında yer alan Microsoft, Windows10 ile beraber sunuma hazırladığı DirectX 12 ile farkındalık yaratmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından yayınlanan video ile, DirectX 12 gücünü ortaya koyuyor.
Yayınlanan videoda DirectX 12 teknolojisi ile hazırlanmış oyunlardaki farkındalık, gözler önüne seriliyor.  Quantum Break, Ashes of the Singularity, Mankind Divided gibi oyunlarında DirectX 12 teknolojisi kullanarak geliştirildiğinden bahsediliyor. 
Yayınlanan videoda DirectX 11 ile DirectX 12  arasında yapılan kıyaslama da, DirectX 12 sağladığı performans ile göz dolduruyor.  Ayrıca ek sürücü yükünü de önemli ölçüde azaltan DirectX 12, bundan daha önceki sürümlere nazaran da %50 ile %70 arasında verim sağlıyor. 
DirectX 12, NVIDIA'ya ait tüm modellerinde ve sonraki ekran kartı modellerinde desteklenmekte olup, kullanıcılarına farklı deneyimler sunması bekleniyor.

Mass Effect: Andromeda – DirectX 12 Coming To Frostbite 3 Engine

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu