Teknoloji

Dünyanın en hızlı interneti; 10 Gbps

Reklam

ABD ’nin Minenpolis kentinde yaşayanlar dünyanın en hızlı internet servisini kullanmaya başladı. US Internet pilot bir bölgede 10 Gbps hızında interneti hizmete sundu. Dünyanın en hızlı internet hizmeti ABD ’nin Minnepolis kentinde kullanıma sunuldu. ABD merkezli internet sağlayıcısı US Internet tarafından yapılan açıklamaya göre, Minnepolis ’te yaşayanların kullanabileceği internet hizmetinin hızı 10 gigabits (Gbps) olacak.
Konuyla ilgili medyaya açıklama yapan şirket, bu hizmetin şu an için kentte yaşayan az sayıda insana verilebileceğini ve bu sayının ilk aşamada 30 bin kullanıcı ile sınırlandırılacağını duyurdu. Şirketin hızlı internet hizmetinin kısa vadede kenbtin geneline ve ABD'nin diğer kentlerinde de hizmete girmesi planlanıyor. Şirketin bu planı çerçevesinde altyapısında geniş çaplı bir yenilik yapmssı gerekiyor.
Dünya çapındaki en hızlı interneti kullanmak isteyen ABD ’lilerin gözden çıkarması gereken ücret ise aylık 400 dolar olarak açıklandı. 

TÜRKİYE 61 ’NCİ SIRADA

State of the Internet tarafından geçen sene hazırlanan rapora göre, Türkiye internet hızı baz alınarak hazırlanan raporda 61 ’nci sırada yer alıyor. Raporda Türkiye ’deki ortalama internet hızı 3.1 Mbps olarak belirtilmişti.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu