Uygulama

En İyi Android Uygulamaları – 2020

Google Play Mağazasında, milyonlarca uygulama ve oyun arasından seçim yapmak çok zor. Tam olarak ne tür bir android uygulama olduğunu bilseniz bile hangisinin indirilebileceğini nereden bileceksiniz? Aslında Google Play kategorilere ayrılmış durumda ve sizi bu karmaşanın içinden bir nebze de olsa kurtarıyor. Fakat hemen hergün milyonlarca Android geliştiricisinin uygulamalarını yayınlayan Google, mağaza içinde sizi doğru yönlendiriyor mu? En iyi sıralar sekmesinde bile bazen tam aradığınızı bulamıyor olabilirsiniz. İşte bizde sizlere En İyi Android Uygulaması – 2020 yazımızı hazırlayarak Android kullanıcılarına belki de Play Store‘ da hiç görmedikleri ama tam ihtiyacı oldukları uygulamaları gözler önüne seriyoruz. Listemizi hazırlarken birden çok yurtdışı site kaynaklarını ayıkladık. Umarız içlerinden seçeceğiniz uygulamalar tam olarak ihtiyacınızı karşılar.

Google Uygulamaları

Not: Aşağıda hazırladığımız listeye Google uygulamalarını dahil etmedik. Zaten bilinen ve kullanılan kullanışlı olan bu uygulamalar hemen her Android kullanıcısının aşina olduğunu biliyoruz.

En iyi ücretsiz tarayıcı uygulaması: Firefox

En iyi ücretsiz tarayıcı uygulaması: Firefox

Hızlı bir kullanıma sahip olan Firefox’ u bilmeyenimiz yok. Günümüzde tarayıcı liderliğini Google’ un Chrome Tarayıcısına bıraksa da akıllı telefonlar için durum biraz değişiyor. Özellikle masaüstünde sıklıkla Firefox kullanma alışkanlığınız var ise Android için de tercihiniz Firefox Tarayıcı olmalı.

En iyi ücretsiz antivirüs yazılımı: Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware

Akıllı telefonunuzda yada tabletinizde ücretsiz bir anti virüs arıyorsanız işe Malwarebytes yüklemekle başlayabilirsiniz.

Basit bir arayüze sahip olan Malwarebytes, gereksiz ve kullanışsız ıvır zıvırla dolu değil. En önemli işine odaklanmış durumda uygulama, cihazınızı zararlı yazılımlardan korumak ve potansiyel gizlilik tehditlerini ortaya çıkarmak üzere tasarlanmış.

En iyi Kitap Android Uygulamaları

Telefonlar ve tabletleri sadece eğlenceli oyunlar ve oyunlarla ilgili uygulamalar için kullanmıyoruz. Akıllı cihazlarımız aynı zamanda en mükemmel öğrenme araçlarıdır. Tonlarca içerik okumak ve bir kütüphanenin bile hayal edebileceğinden daha fazla edebi veya çeşitli kitapları cebinizde taşıyabilirsiniz. İşte kitap okuma için en iyi Android uygulamaları;

Een İyi E-READER: Moon+ Reader

Moon+ Reader

Güçlü kontrolleri ve tam fonksiyonları ile ☆ Yenilikçi kitap okuyucu:

• ücretsiz e-kitap binlerce Oku online e-kitap kütüphaneleri destekler
• Pürüzsüz kaydırma ve yenilik tonlarca yerel kitap okuyun

Moon + Reader tasarımı, verimliliği ile gördüğümüz en iyi E-Okuyucu yani E-Reader. Belli bir eBook ekosistemine bağlı değildir, ancak çok sayıda eBook formatını destekler, çok özelleştirilebilir materyal tasarımı ile kullanıcıya rahat bir seçenek sunuyor. Yeni başlayanlar ve gelişmiş kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli seçeneklere sahip.

EN İYİ AUDIOBOOK (Dinlenebilir) UYGULAMA: Audible

Audible

Dinleme deneyimi tamamen özelleştirme ile 180.000’den fazla sesli kitap, podcast ve Sesli Kanalları kütüphane, eve. Anında bugün 30 günlük ücretsiz deneme başlar ve ilk sesli kitap ücretsiz.

Audible’dan (150.000 den fazla içerik) daha geniş bir sesli kitap platformu Android uygulamasına şu ana kadar rastlamadık. Mükemmel bir dinleme deneyimi sunmaktadır. Yer imleri, bölüm seçimi, değişken ses ve daha fazlası, tam olarak nasıl dinleyeceğiniz size bağlı. Seçilen Amazon Kindle kitaplarıyla nasıl bütünleşebildiği, okumak için kullandığınız metne bakılmaksızın her iki hizmet arasında senkronize edilir.

En iyi Android Eğlence Uygulamaları

Telefonlar ve tabletler eğlence için idealdir. Cebinizde hayal edebileceğiniz her şeye erişebilecek bir cihaz var. Filmler, TV şovları, komik videolar ve daha fazlası. Tek yapmanız gereken, bu uygulamalardan birine ulaşmak. Şimdi hep birlikte en iyi Android eğlence uygulamalarına göz atalım.

EVRENSEL KUMANDA

Peel

Evlerimizde bulunan bir çok cihaz ile uyumlu olan PEEL evrensel kumanda uygulaması ile uzaktan kumandalar arasında sıkışıp kalmaktan kurtulabilirsiniz. Uygulama ile evinizdeki tüm akıllı elektronik cihazları yönetin…

CANLI TV İZLEME: Sling TV

Sling TV

En iyi canlı tv uygulamalardan biri.

FİLM VE DİZİ İZLEME ANDROİD UYGULAMASI: Netflix

Netflix

Ülkemizde de artık hizmet vermeye başlayan dünyaca ünlü Netflix ile dizilerin, filmlerin keyfini çıkarın. Son dönemde iyice artan dizi ve film projeleriyle neredeyse tüm dünyada rakipsiz bir oluşum olan netflix ülkemizde de tartışılmaya devam ediyor.

FOTOĞRAF UYGULAMASI: Imgur

Imgur

EN İYİ ÇİZİM ANDORİD UYGULAMASI: SketchBook

SketchBook

SketchBook, Android cihazlar için tasarlanmış, profesyonel kalitede bir boya ve çizim uygulamasıdır. Bir dizi eskiz araçları sunar ve bunları aerodinamik ve sezgisel bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla sunar. Android cihazınızda ciddi resim yapmak istiyorsanız, SketchBook ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip.

ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM UYGULAMASI: Kids Doodle

Kids Doodle

Çocuklar için basit bir çizim uygulaması fakat video özelliği olduğu için seçtik.

En iyi Android EV ve AİLE Uygulamaları

Eviniz ve aileniz hayatınızdaki en önemli iki şeyse, her ikisinin de güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için uygulamaları araştırmış olabilirsiniz. Nerede olursanız olun, uzakta olsanız da bu uygulamalar tam olarak istediğinizi karşılayacaktır.

HOME SURVEILLANCE & VIDEO: tinyCam Monitor

tinyCam Monitor

tinyCam Monitor, özel veya genel ağ / IP kameralar, video kodlayıcılar, DVR’ler ve web kameraları için uzaktan gözetim / kontrol için bir uygulamadır. Bu uygulama ile bebeğinizi, evcil hayvanınızı, evinizi, işinizi, trafiğinizi ve hava durumunuzu akıllı telefonunuzdan uzaktan ve güvenli bir şekilde izleyebilirsiniz.

TERMOSTAT ANDORİD UYGULAMASI: Nest

Nest

Çoğu kişi ortam ısısını pek düşünmez, ancak Nest’i öğrendiğinizde daha fazla bakmaya başlayabilirsiniz. Nest Termostatı rutinlerinizi öğrenir ve enerjiden tasarruf etmek için otomatik olarak ayarlanır. Yardımcı uygulama termostatı izlemenize ve sıcaklığı istediğiniz yere ayarlamanıza izin verir.

LOKASYON BULMA ANDROİD UYGULAMASI: Family Locator

Family Locator

Çocuklarınız varsa, nerede olduklarını takip etmenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Family Locator, hayatınızdaki çocuklar, arkadaşlar ve diğer insanlar üzerinde sekmeler bulundurmanızı sağlar. İnsanlar için “çevreler” oluşturabilir ve harita üzerinde herkesin nerede olduğunu gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Uygulama gerçekten iyi tasarlanmış ve kullanımı kolaydır.

MULTIMEDIA PLAYER: Plex

Plex

Plex, arkadaşlarınız ve aileniz için içerik dolu bir sunucu kurmanın harika bir yoludur. Tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi Plex’e bırakın ve grubunuzdaki herkesin kullanımına sunun. Plex ile ilgili en iyi şeylerden biri, Android TV ve Roku da dahil olmak üzere hemen hemen her platformda çalışır.

En iyi Android Oyunları

Bu liste öncelikli olarak uygulamalar içindir; ancak, Android işletim sistemini seven ve zamanını oyunlarla geçirmek isteyenlerin de olduğunu biliyoruz. En İyi Android oyun seçenekle de ilgilendiğini biliyoruz. İşte size seçtiğimiz Android oyunları…

Haftanın Android Oyunu: Color Jump

Haftanın Android Oyunu: Color Jump

En iyi Android Sosyal Uygulamalar

SOSYAL MEDYA: Twitter

twitter

Özünde, Twitter, gezegendeki en basit ve etkili sosyal medya uygulaması. Atletlerden, film yıldızlarından, politikacılardan ve sizin gibi insanlardan herkes düşüncelerini paylaşabilir. Hepsi de 140 karakter veya daha az sığdırarak. Twitter, haberleri takip etmek, dünyadaki olayları deneyimlemek veya şakalar yapmak için harika bir yoldur. Eğlenceli, hızlı ve kolaydır. Şimdiden Twitter’da değilseniz, o zaman sohbete katılma zamanı.

BLOGGING: Medium

medium

Bir blog barındırmak için mükemmel bir yer ve Android uygulamaları, telefonunuzdan göndermek çok kolay. Taslağınızda uygulamaya başlayın ve Medium.com’daki taslaklar klasörünüzle otomatik olarak senkronize edilir. Yayınlanmış bir yayını her yerden de düzenleyebilirsiniz. Editör, web’in tüm işlevselliği ile cebinizden kolayca kullanılabilir.

Meetup

meetup

Yapılacak şeyleri bulmak zorundasınız, kimseyle bir şey yapacak biri yoksa. Buluşma, gerçek hayatta buluşup çıkarlarınızı paylaşan insan gruplarını bulmanıza yardımcı olur. Kitap kulüpleri, diğer evcil hayvan sahipleri, fitness grupları, dostça babalar veya anneler ve yakınınızdaki birçok grup bulun. Meetup ile etkinlikleri bulun ve arkadaş edinin.

WIDGETS Uygulaması

Widget’lar, uygulamaları açmadan ana ekranınızdaki bilgileri görmenizi sağlar. İyi bir widget size çok fazla zaman kazandırabilir ve uygulamalar denizinde kaybolmanızı önleyebilir. Sadece bak ve git. Widget’ler aynı zamanda Android’i benzersiz yapan şeylerden biridir.

Zooper

Zooper

Zooper tamamen kişiselleştirilmiş kısayollar, widgetler yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Neredeyse sınırsız olanaklar sunan, minimalist, şık, son derece özelleştirilebilir ve batarya dostu “DIY” widget uygulaması. Sanat eseri gibi görünen bir Android ana ekranı gördüyseniz, muhtemelen Zooper ile yapılmıştır. Zooper uygulamasını mutlaka youtube gibi kanallardan araştırın mutlaka deneyeceksiniz…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu