Teknoloji

Evernote’a 20 milyon dolar finansman sağlandı

Japon medya devi Nikkei Evernote’a 20 milyon dolar finansman sağladı!

Japonya’nın son yıllardaki basın lideri Nikkei 20 milyon dolar değerinde not tutma çözümleri konusunda en etkili servislerden biri olan Evernote’ a finansman desteği sağladı. Evernote tarafından yapılan açıklamada şirketler arasında yapılan bu finansman anlaşması sadece bu boyutla sınırlı kalamyacak. Anlaşmanın gereği olarak Nikkei tarafından yayınlanan iş dünyası haberlerinden ilgili olan kısımları dünyaca ünlü not alma servisi Evernote uygulamaları içinde ön plana çıkarılacak ve kullanıcılara gösterilecek.

Bu kapsamlı anlaşmayı değerlendiren Evernote CEO’su Phil Libin, çok kapsamlı işbirliğinin kendilerine Evernote’un gelişmiş özelliklerini önemli içeriklerle eşleme ve çalışanlara bilgi paylaşımı için yeni bir yol sunma fırsatı sağladığını belirtti. Son senelerde not alma servisini fiziksel ürünlerle genişleten Evernote, bununla birlikte iş yerinde ortak çalışma nitelikleri sunuyor. Kullanıcıların çalıştıkları konulara ait makaleleri ön plana çıkaran Context isimli servisinde önümüzdeki yılın başından itibaren Nikkei’ye ait içerikler de gösterilecek. Japon medya lideri Nikkei’ den sağlanan bu finansmanla birlikte Evernote’un topladığı kaynak 300 milyon dolara yaklaştı. Bunun yanında güçlü bir partnere de sahip oldu.

Kaynak : Evernote

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu