Sosyal Medya

Facebook Messenger’ a Herkesle Konuşma Özelliği Geliyor

Mobil platformda en popüler iletişim uygulamalarından bir tanesi olan Facebook Messenger yeni özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Facebook’un öncelikli hedefi bu uygulamayı sosyal ağ ortamından bağımsız kılmaktı. Hazırlanan bu yeni özellik Messenger’ın bağımsızlık harekâtını daha nesnel hale getirecek. Bu özelliğin daha öncesinde Messenger üzerinde yalnızca arkadaş olduğunuz kişilerle iletişim kurma imkanına sahip oluyordunuz.

Facebook Messenger’ a Herkesle Konuşma Özelliği Geliyor

Ancak artık bu durum değişti ve Messenger kullanıcısı arkadaş listesinde olmayan kişilerle de iletişim kurabilecek. Bu durumda iletişim kurmak adına kişileri arkadaş olarak ekleme zorunluluğu tamamen ortadan kalkmış olacak. Şöyle ki yalnızca iletişim kurmak istediğiniz ancak sosyal medya platformundaki hareketlerinizi takip etmesini istemediğiniz kişilerle rahatlıkla diyalog kurabileceksiniz. Peki, herkes herkese yazabilecek mi? İletişim kurma düzeni nasıl olacak? Detaylar şöyle…

Messenger uygulamasına “arkadaş ekle” özelliği geleceği düşünülüyor. Ancak bu arkadaş ekleme durumu sosyal medya platformundan tamamen bağımsız olacak. Yani Messenger’a özel kalacak. Yalnızca iletişime geçmek adına Messenger’a eklediğiniz bireyler sosyal medya hesabınıza eklenmeyecekler. Sosyal medya hesabının aile ve en samimi arkadaşlar gibi daha özel kişilere saklı kalmasını ancak diğer kişilerle de iletişimin kopmamasını isteyen kişiler için yeni özellik oldukça kullanışlı olacak gibi gözüküyor.

Yeni özellik şimdilik test aşamasında. Bu durumda genel olarak kullanıma sunulmuş değil. Test süreci tamamlandıktan sonra tüm dünyaya sunulması planlanıyor. Programın kullanıma sunulacağı tarih resmiyet kazandığında bu durumu tekrar sizlerle paylaşacağız.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu