Sosyal Medya

Facebook Messenger Bildirim Sesi Kapatma

Sosyal Medya dünyasının devi Facebook en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak devam ediyor. Bilindiği üzere Facebook ilk kurulduğunda bu denli bir yükselişe geçeceğini ve hızlı şekilde üye sayısını arttıracağını kimse tahmin etmiyordu. Fakat yıllar yılları kovaladıkça Facebook bu alanda liderliği elinde tutmayı katlayan üye sayısıyla başardı.

Akıllı Telefon piyasasının büyümesi ve gelişmesi ile birlikte Facebook bu telefonlar için anlık mesajlaşma uygulamasını da Google Play ve ApStore’da kullanıcılarına sunmuştu. Messenger olarak adlandırdığı bu anlık mesajlajma uygulamasının bildirim sesi kimi kullanıcıları rahatsız etmekte. İşte bu bildirim sesini şu şekilde kapatabileceksiniz.

Uygulamayı açın ve sağ üst köşede bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Bu kısıma tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerin en üstünde bulunan “Bildirimler ve Sesler” seçeneğine girin. Yeni açılacak sayfada alt alta sırayla “Titreşim, Işık, Ses” seçeneklerine ulaşacaksınız. Bu seçeneklerden sesi veya diğer istediğiniz her şeyi kapatın. Bu şekilde Messenger uygulamasının sesi kapatmış olacaksınız.  Lütfen aşağıdaki resimleri inceleyin…

Facebook Messenger'ın Bildirim Sesini Nasıl Kapatırsınız
Facebook Messenger’ın Bildirim Sesini Nasıl Kapatırsınız

Facebook Messenger'ın Bildirim Sesini Nasıl Kapatırsınız

Facebook Messenger'ın Bildirim Sesini Nasıl Kapatırsınız

 

 

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu