Teknoloji

Facebook rekora doymuyor!

Dünyanın en büyük sosyal iletişim ağlarından olan Facebook, kendi alanında yeni bir rekora daha imza attı.

Facebook’un bu rekoru, Whatsapp ve Facebook Messenger kullananlar kıyaslanarak ortaya çıktı. Facebook Messenger üzerinden mesaj atan, tam 1 milyarın üzerinde kullanıcı var. Facebook’tan bir yetkilinin açıklamasında, Facebook Messenger’ı tam olarak 500 milyon kişinin kullandığı bildirdi. Facebook yetkilisi bu rakama ulaşmalarını, Facebook çalışanlarını işlerine odaklanma ve motivasyon sağlamada daha çok tetiklediğini sözlerine ekledi.

Diğer yandan ise Whatsapp’ın yöneticilerinden olan Jan Koum, kendi iletişim ağları olan Whatsapp için attığı mesaj gerçeği ortaya çıkardı. Zira Jan Koum attığı mesajda, Whatsapp’ın aylık aktif kullanım sayısının 600 milyon olduğunu açıkladı.

Sosyal iletişim devi Facebook yöneticisinin verdiği rakamla, Whatsapp kurucusunun verdiği rakamları kıyasladığımız zaman, Facebook Messenger’in Whatsapp aktif kullanım oranına göre büyük bir fark attığını görmek mümkün.

Bahsettiğimiz Facebook Messenger’ı kullanan kişi sayısı ile, Whatsapp kullanıcı sayısını karıştırmamakta yarar var.
Bakalım farklı platformlarda ki, iki sosyal devin kapışması önümüzdeki günlerde nasıl olacak.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu